Nejlepší bezkofeinové kávy: Recenze nejlepších káv pro rok 2024

Kofein je dobrý sluha, ale špatný pán. V malém množství má příjemné stimulační účinky, ve velkém ale nadělá víc škody než užitku. A možná i proto je popularita bezkofeinových káv stále na vzestupu. Můžete si je dopřát kdykoliv během dne, nezpůsobují žaludeční problémy citlivým jedincům a v neposlední řadě skvěle chutnají. Tedy jen některé. Abyste při výběru nejlepší bezkofeinové kávy nešlápli vedle, máme pro vás přehled těch nejlepších káv, které se dají na trhu sehnat – na základě našeho detailního hodnocení. 

10 nejlepších bezkofeinových káv

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Nordbeans Kolumbie Tubaga DECAF Nordbeans Kolumbie Tubaga DECAF Tóny citrusů, vanilky a smetany, Dokonalá chuť i vůně, Prémiová káva 250 Kč
2. Dopraženo! Kolumbie DECAF Dopraženo! Kolumbie DECAF Skvělá čokoládová chuť, Dobrý poměr ceny a kvality, Prémiová káva 359 Kč
3. Illy Decaf 250g Illy Decaf 250g Lidová cena, Překvapivě dobrá chuť, K dostání i v supermarketu 189 Kč - 189 Kč
4. Lavazza Alteco Decaf Lavazza Alteco Decaf Káva z několika zemí, Velmi příjemná chuť, Dobrý poměr ceny a kvality
5. Lucaffé Decafeinato Lucaffé Decafeinato Dobrá cena, Skvělá chuť, Pečlivě vybraná arabika 220 Kč

Detailní hodnocení bezkofeinových káv

1. Nordbeans Kolumbie Tubaga DECAF

Nordbeans Kolumbie Tubaga DECAF

Na vrcholu našeho žebříčku si své místo rozhodně zaslouží Nordbeans Kolumbie Tubaga DECAF, která je v lecčem výjimečná. Představuje pečlivě vybraná kávová zrna, ze kterých je velmi šetrně odstraněn kofein a tak může být zachována velmi originální chuť kávy. Při pití téhle prémiovky ani nepoznáte rozdíl od klasické kávy a vzhledem k tomu, že se dá použít na espresso i na filtr, ji může vyzkoušet opravdu každý. 

Největší výhody: 

 • Skvělý poměr ceny a kvality
 • Šetrné zpracování, které zachovává dobrou chuť
 • Dá se použít na espresso i na filtr

Naše hodnocení: 

Nordbeans Kolumbie Tubaga DECAF si snad nezaslouží v našem hodnocení ani žádnou kritiku. Je dostupná za velmi dobrou cenu, nabízí skvělou chuť a naprosto univerzální použití – vynikne jak v klasickém pákovém kávovaru, tak třeba i v aeropressu a dalších méně tradičních způsobech přípravy. Chuťový profil kávy je naprosto vyvážený s příjemnými krémovými tóny smetany, v aroma dominují lehce nasládné tóny koření v čele s vanilkou. Dozvuk kávy je jen velmi decentně kyselý, se zřetelnými nuancemi citrusů a kyselejších jablek. Tahle káva je zkrátka a dobře must-have, který byste jako milovníci bezkofeinových káv určitě měli vyzkoušet. 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  250 Kč

2. Dopraženo! Kolumbie DECAF

Dopraženo! Kolumbie DECAF

Jestli patříte mezi milovníky káv s čokoládovým nádechem, určitě si nesmíte nechat ujít tuhle výbornou bezkofeinovku od společnosti Dopraženo! Jedná se o intenzivní kávu praženou na stupeň Full City a její chuť nejlépe vynikne třeba ve frenchpressu nebo v automatickém kávovaru. Stejně jako v případě bezkofeinovky od Nordbeans musíme ocenit nechemický způsob odstanění kofeinu. 

Největší výhody: 

 • Káva zpracovaná nechemickým postupem
 • Velmi dobrá chuť 
 • Ideální na espresso nebo frenchpress

Nevýhody:

 • Chuťový profil není tak rozmanitý jako třeba u Nordbeans

Naše hodnocení: 

Kávu Dopraženo! Kolumbie DECAF nelze hodnotit jinak než kladně. Jedná se o prémiovku s dobrou chutí, která je navíc zpracovaná nechemickou cestou, což rozhodně musíme ocenit. Tahle káva se těší i řadě dobrých recenzí od zákazníků a my s nimi musíme souhlasit – důvod, proč ji však dáváme až za kávu od Nordbeans, je trochu méně rozmanitý chuťový profil. Káva má vzhledem ke svému pražení intenzivní a jednolitou chuť čokolády, dominuje jí příjemná hořkost a naopak disponuje nulovou kyselostí. To je samozřejmě pro spoustu lidí výhodou a sáhnou po ní raději než po zmiňované kávě od Nordbeans. Nás ale zkrátka předchozí káva našeho žebříčku zaujala více. Přesto ale doporučujeme vyzkoušet i tuto a uvidíte, která vás nadchne více.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  359 Kč

Někteří z vás možná mohou být překvapeni, že v našem žebříčku vidíte i kávu, která se dá běžně sehnat i v supermarketu. A i když to možná zní neuvěřitelně, nás samotné tahle káva velmi pozitivně překvapila. Za velmi rozumnou cenu totiž nabízí překvapivě dobrou chuť a vzhledem ke svému všestrannému využití si troufáme tvrdit, že pro spoustu z vás bude určitě skvělou volbou. 

Největší výhody:

 • Je dostupná za skvělou cenu i v běžném supermarketu
 • Dobře chutná
 • Má univerzální použití

Nevýhody:

 • Chuť samozřejmě není tak rozmanitá

Naše hodnocení:

Illy je ve skutečnosti velmi dobrá káva za víc než příjemnou cenu – a co je pro spoustu lidí důležité, obsahuje jen 0,05% kofeinu, což je ještě méně, než kolik stanovuje zákon. I v případě, že tedy kofein špatně snášíte, můžete si bez obav dopřát tuhle arabiku. Chuťově je velmi podobná ostatním kávám od Illy, je vyvážená s jemnými nádechy čokolády a karamelu. Zkrátka a dobře ideální káva za dobrou cenu. Samozřejmě nemůžete čekat, že bude nabízet nějak extrémně rozmanitý chuťový profil, ale za zkoušku podle nás vzhledem k ceně opravdu stojí. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  189 Kč
Cena:  189 Kč

4. Lavazza Alteco Decaf

Lavazza Alteco Decaf

Atraktivní design, 100% ekologická produkce splňující podmínky Rainforest aliance a výborná káva z horských plantáží Střední a Jižní Ameriky i Afriky. To je Lavazza Alteco Decaf, která za dobrou cenu nabízí velmi chutnou kávu s příjemným aroma.  

Výhody: 

 • Jedná se o kávu ze 100% ekologické produkce
 • Skvěle chutná

Nevýhody:

 • Nevíme, jakým způsobem byla káva zbavena kofeinu

Naše hodnocení: 

Když jsme se dočetli, že Lavazza pro výrobu této kávy používá robustu, upřímně nás to trochu zarazilo. Výsledek je ale podle nás až překvapivě povedený, v chuťovém profilu se příjemně prolínají náznaky karamelu, sušeného ovoce a čokolády. Káva je příjemně hořká, jak to spousta lidí vyhledává. Příjemné je na ní také to, že je dostupná za pár korun a běžně ji koupíte i na velkých eshopech jako je třeba Alza.cz. Za jedinou nevýhodu považujeme to, že nenáme způsob odstraňování kofeinu z kávy, což nás trochu mrzí.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

5. Lucaffé Decafeinato

Lucaffé Decafeinato

Lucaffe představuje opravdu vynikající kávu, která je k nerozeznání od klasických kofeinových káv a má naprosto univerzální použití. Hodí se jak pro automatický kávovar, tak i pro nejrůznější alternativní metody přípavy kávy. Musíme ocenit také to, že se jedná jen a pouze o arabiku a obsah kofeinu je maximálně 0,1%. Dobré je i balení kávy – díky praktické dóze se nemusíte bát, že káva přijde o své aroma, než ji stihnete dopít. 

Výhody:

 • Opravdu velmi povedená káva
 • Praktické balení

Nevýhody: 

 • Neznáme metodu odstranění kofeinu
 • Trošku vyšší cena

Naše hodnocení: 

Kávu od Lucaffé hodnotíme taktéž velmi pozitivně. Její chuťový profil je naprosto vyvážený, káva je příjemně sladká a jen s velmi malou kyselostí. Na druhou stranu ji spíš než jako prémiovou kávu vnímáme jako takovou supermarketovku, ale tomu bohužel neodpovídá cena. Lucaffé stojí víceméně podobně jako třeba káva od Nordbeans, a proto ji bohužel nemůžeme zařadit na vyšší pozice. Pokud ji někde uvidíte ve slevě, měli byste ale vědět, že to je dobrá volba a my vám ji určitě můžeme doporučit. 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  220 Kč

Srovnání nejlepších bezkofeinových káv

V rámci našeho hodnocení bezkofeinových káv jsme samozřejmě vyzkoušeli několik různých káv a žebříček pro vás budeme neustále aktualizovat. Přesto byste ale měli vědět, že mezi bezkofeinovými kávami je neuvěřitelný rozdíl. Pokud někteří výrobci používají chemické postupy, aby se kofeinu zbavili, může to dost negativně ovlivnit celkovou chuť kávy. I když si říkáte, že si na nějakou prémiovou kávu příliš nepotrpíte, ve skutečnosti ten rozdíl pozná snad každý a určitě stojíza to vyzkoušet místo těch nejlevnějších modelů třeba některou z těch káv, které jsme pro vás vybrali do tohoto žebříčku. 

Proč pít kávu bez kofeinu?

Možná si říkáte, proč byste vlastně měli pít kávu bez kofeinu. A těch důvodů je několik. My po ní saháme třeba v případě, že už je pozdě večer a nechceme, aby nám kofein narušoval spánek. Stejně tak se hodí ale i ve chvílích, kdy už jste vypili více než je doporučený denní příjem kofeinu, ale stále vás ještě honí chuť na kávu. No a v neposlední řadě přijde bezkofeinovka vhod těm z vás, kteří kofein nesnáší příliš dobře – díky absenci tohoto stimulantu se totiž zvládnete vyhnout třeba nepříjemným bolestem žaludku, trávicím obtížím i migrénám. 

Jak se vyrábí bezkofeinová káva? Jaký je rozdíl mezi chemickým a nechemickým zpracováním?

Káva bez kofeinu se dá vyrábět mnoha způsoby a ty jsme detailněji popsali v našem samostatném článku o odstraňování kofeinu z kávy. Pro potřeby dnešního článku byste měli vědět zejména to, že existuje několik základních výrobních procesů a zatímco některé využívají chemikálie a mohou potenciálně ovlivnit chuť výsledné kávy, jiné jsou zcela přírodní a chuť nijak nenarušují.

Za nejlepší bývá označovaný tzv. Swiss water process, tedy švýcarský vodní proces. Při něm je kofein odstraňován louhováním ve vodě a následnou filtrací přes uhlíkové filtry. Tato metoda je naprosto bezpečná a produkuje kávu vynikající kvality.

Většina výrobců sahá primárně po odstranění kofeinu pomocí kapalného oxidu uhličitého, který je taktéž považován za bezpečný a dobrý.

Mnoho lidí naopak nevyhledává ty kávy, z nichž byl kofein extrahován třeba pomocí nějaké chemikálie, z nichž se nejčastěji používá methylenchlorid. Ani u této metody se však nemusíte bát žádných negativních účinků, ačkoliv podle někoho nemusí kvalita kávy dosahovat takové úrovně jako u předchozích dvou procesů.

TIP: Přečtěte si o dalších alternativách kávy

Proč nám můžete věřit?

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.