Nejlepší Chemexy pro rok 2024

Chemex, výtvor německého vynálezce Petera Schlumbohma, poprvé spatřil světlo světa v roce 1940 a od té doby je známý jako "the perfect cofeemaker". Vybrali jsme pro vás ty nejlepší varianty, díky kterým si lahodnou kávu dokážete připravit snadno a rychle i u sebe doma. 

4 nejlepší chemexy

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Chemex CM-8A Chemex CM-8A Objem 1,2 litru, Sklo + dřevěná rukojeť, Snadná příprava
2. Chemex CM-6A 6 Chemex CM-6A 6 Objem 880 ml, Jednoduchá údržba, Hodí se do každé domácnosti
3. Chemex CM-3A 3 Chemex CM-3A 3 Objem 450 ml, Dřevěná rukojeť, Snadná příprava
4. Chemex CM-10A Chemex CM-10A Objem 1,4 litru, Vyrobeno z z borosilikátového skla, Velmi jednoduchá příprava

Podrobný rozbor nejlepších chemexů

Dripper Chemex CM-8A vám umožní připravit dokonale lahodnou filtrovanou kávu. Vyrobený je z borosilikátového skla a doplněný o dřevěný korzet a kožený opasek. Příprava kávy v dripperu je přitom dokonale snadná. Do jeho horní části vložíte papírový filtr, filtr propláchnete horkou vodou, následně dovnitř nasypete čerstvě namletou kávu a začnete nalévat vodu krouživým pohybem v pravidelných intervalech. Výsledný nápoj, který proteče filtrem, je mimořádně čistý a nabízí ty nejlepší charakteristické rysy kávy. Dripper Chemex CM-8A ocení profesionální baristé i milovníci kávy. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

Dripper Chemex CM-6A 6:Chcete si vařit doma tak dobrou kávu, jakou vám servírují v kavárně? Chemex CM-6A 6 je kvatilní dripper dělaný na filtraci životabudiče. Dripper je vyrobený k uvaření až 6 šálků překapávané kávy. Kávovar vás překvapí naprosto jednoduchou údržbou. Filtr na jedno použití stačí po přípravě kávy vyhodit a překapávač co nejpečlivěji vypláchnout. Konvice o objemu až 0,88 l, což je asi 6 šálků kávy Sklo barva je ideální do každé domácnosti Jednoduchý tip pro přípravu skvělé kávy Přichystejte si dripper, šálek a filtr. Do filtru nasypte jemně namletou kávu. Doporučené množství je 7 g (15 ml) na 100 ml vody. Káva se zalévá jen 3 až 4 minuty odstátou vodou. Na filtr s kávou nalijte pomalu trochu vody krouživým pohybem. Čerstvě namletá káva vodu nasaje a vykvete. Vyčkejte 15 vteřin a zalijte kávu spirálovým pohybem od vnější hrany ke středu filtru. Slabší kávu vytvoříte rychlejším litím.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

Dripper Chemex CM-3A 3:Sklo barva se hodí do interiérů s tradičním i moderním pojetím Jak uvařit vynikající kávu Nachystejte si dripper, šálek a filtr. Do filtru nasypte namletou kávu na jemno. Na sto mililitrů vody vám bude stačit sedl gramů kávy. Tři až čtyři minuty nechte odstát uvařenou vodu. Malé množství odstáté vody nalijte pomalu krouživým pohybem na filtr. U čerstvě namleté kávy vidíte její vykvétání - káva absorbuje vodu. Za 15 vteřin nalijte požadované množství vody spirálovým pohybem od vnější hrany filtru k jeho středu. Čím rychleji budete vodu lít, tím slabší kávu připravíte.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

V roce 1941 vynalezl doktor chemie Peter J. Schlumbohm designový kávovar, jehož tvář se i po více než 70 letech nijak nezměnila. A není divu, není to nijak potřeba. Světově obdivovaný a ceněný Chemex si pomalu nachází místo i u českých milovníků kávy. Sám jeho autor tvrdí, že "i největší trouba dokáže pomocí Chemexu připravit vynikající kávu." Chemex, na první pohled připomínající karafu na vodu, je vyroben z borosilikátového skla a uprostřed má dřevěný korzet uvázaný pomocí kožené pásky. Příprava kávy je opravdu snadná, stačí pouze seshora vložit papírový filtr, propláchnout jej horkou vodou, nasypat odpovídající množství středně jemně mleté kávy a mírně spařit vodou. Jakmile začnou propadávat první kapky kávy dolívejte vodu za občasného promíchání. K preciznímu pomalému nalévání doporučujeme naši Hario Buono konvici na kávu. Více o přípravě filtrované kávy najdete v naší sekci Příprava kávy - Filtrovaná káva. Pro dokonalý výsledek doporučujeme zakoupit papírové filtry Chemex pro 6-10 šálků. Materiál: borosilikátové sklo, dřevo, kůžeObjem: 1,4l

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

Proč nám můžete věřit?

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.