Žebříček nejlepších ručních mlýnků na kávu

Naposledy upraveno: 3. května 2022

Pro někoho je káva nutností, bez které zkrátka a dobře nemůže být. Pro mnoho z nás je ale káva spíše srdcovou záležitostí a s přípravou našeho ranního nápoje si rádi vyhrajeme do posledního detailu. Nepostradatelnou úlohu v procesu přípravy přitom hraje správné namletí kávy. A jasně - elektrické mlýnky jsou rychlejší, ale ty ruční jsou zkrátka a dobře klasika, kterou každý milovník arabiky musí mít. V našem dnešním článku si představíme jak ty nejlepší prémiové produkty, tak i mlýnky za pár korun, které svůj účel splní víc než dobře.

4 nejlepší ruční mlýnky na kávu

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody
1. Barista Space Premium Umožňuje nastavení hrubosti, Stabilní ocelové kameny, Prémiový produkt
2. Banquet Culinaria Skvělý produkt za pár korun, Možnost nastavení hrubosti mletí, Pěkný design
3. Timemore Chestnut Nano Vynikající na cesty, Umožňuje nastavit hrubost mletí, Krásný design
4. Hario Coffee Mill Column Keramické mlecí kameny, Neotřelý design, Parádní poměr ceny a kvality

Detailní rozbor nejlepších ručních mlýnků na kávu

1. Barista Space Premium

Barista Space Premium

Prvním produktem našeho žebříčku je prémiový mlýnek na kávu od čínské značky Barista Space. Narovinu musíme přiznat, že mlýnek za asi 3,5 tisíce rozhodně není pro každého a řada lidí sáhne spíše po levnějších modelech. Pokud si ale potrpíte na dražší, designově vychytané a hlavné spolehlivé mlýnky, bude pro vás tenhle produkt nejlepší možnou volbou.

Výhody:

 • Naprosto spolehlivý produkt
 • Nádherný design
 • Odnímatelná nádobka pojme až 20 gramů kávy

Nevýhody:

 • Přemrštěná cena

Co byste o něm měli vědět?
Podobně jako u ostatních prémiových produktů platí i zde, že za luxus si musíte připlatit. Odměnou vám ale bude naprosto vychytaný produkt, který vám bude každý den dělat radost. Mlýnek funguje díky mechanismu kónických kamenů na mletí. Jeho tělo je z hliníku a díky propracovanému designu pevně drží všude, kde držet má. Káva tak nikudy nepropadá a nedochází ani k uvolnění žádných částic. A aby toho nebylo málo, namelete na něm až 20 gramů kávy na moka konvičku, frenchpress, V60, aeropress i celou řadu dalších metod přípravy. I když je to tedy poněkud náročnější investice, uvidíte, že vám bude dělat radost ještě několik dalších let.

Obchod
Cena
Odkaz

2. Banquet Culinaria

Banquet Culinaria

Další místo našeho žebříčku patří produktu ze zcela opačného konce spektra a sice o mlýnek Banquet Culinaria, který seženete řádově za nižší stovky korun. Kávu ale přesto namele naprosto spolehlivě, a to primárně díky keramickým mlecím kamenům. Je k dostání hned v několika barevných provedeních a umožňuje nastavení hrubosti mletí.

Výhody:

 • Levný produkt dostupný pro každého
 • Pěkný design, který je dostupný v mnoha barevných provedeních

Nevýhody:
Na první pohled méně bytený než některé z jiných produktů

Co byste měli vědět?
Myslíme, že cena tohoto mlýnku mluví za všechno. Spolehlivě vám namele vaši oblíbenou kávu, u níž si budete moci přímo nastavit i hrubost mletí. Samozřejmě, že jeho provedení není na první pohled tak bytelné, jako je tomu například u některých dražších mlýnků našeho žebříčku, ale nenáročným uživatelům bude bez jakýchkoliv problémů stačit.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.

3. Timemore Chestnut Nano

Timemore Chestnut Nano

V našem žebříčku si nemůžeme odpustit ani další poměrně drahý, ale přesto nesmírně kvalitní produkt. Timemore Nano Grinder je totiž malý a praktický kávový mlýnek, který váží jenom 400 gramů. Je to tím pádem skvělá varianta pro ty z vás, kteří rádi vezmou batoh na záda a vyrazí na nějaký vícedenní výšlap třeba do hor. Nezabere moc místa, ale přesto velmi spolehlivě namele kávu. A aby toho nebylo málo, je velmi odolný a vypadá naprosto reprezentativně.

Výhody:

 • Skvělý společník na cesty
 • O mletí se postarají dva kameny z tvrzené oceli
 • Tělo mlýnku je hliníkové, tím pádem je lehký
 • Dá se velmi jednoduše rozložit

Nevýhody:

 • Budete si za něj muset připlatit

Co byste měli vědět?
O mlýnku Timemore Nano Grinder byste měli vědět především to, že je opravdu spolehlivou volbou. Vypadá skvěle, takže se neztratí v žádné domácnosti a vzhledem k tomu, jak malý a odolný je, ho můžete bez obav hodit do batohu a vyrazit někam do přírody. Jeho nevýhodu samozřejmě vidíme v už zmiňované ceně, protože se jedná o další mlýnek za zhruba tři a půl tisíce, což je pro spoustu lidí opravdu dost peněz. Pro kávové fajnšmekry je to ale spolehlivá volba, která bude dělat radost hodně dlouho.

Obchod
Cena
Odkaz

4. Hario Coffee Mill Column

Hario Coffee Mill Column

Pokud by nás zajímal poměr ceny a kvality, velmi dobře by dopadl mlýnek Hario Column, který seženete již pod tisícovku a za kterým stojí fenomenální společnost Hario, jejíž produkty jsou zárukou kvality. Mlýnek disponuje keramickými mlecími kameny, má poměrně zajímavý a neotřelý design a má kapacitu až 40 gramů kávy, takže zvládnete při jednom mletí připravit dostatek kávy pro celou rodinu.

Výhody:

 • Skvělý poměr ceny a kvality
 • Má kapacitu až 40 gramů kávy (z čehož připravíte až 5 porcí espressa)
 • Zajímavý dřevěný design

Nevýhody:

 • Klička není tak bytelná jako u některých jiných modelů
 • Nemusí svým designem sedět do každé domácnosti

Co byste o něm měli vědět?
Mlýnek Hario Column je takovou zlatou střední cestou. Stojí méně než tisíc korun a máte záruku, že vám nějaký ten pátek vydrží. Pokud sami sebe považujete za kávové laiky, kteří zkrátka a dobře spíš jen experimentují s nějakou středně drahou kávou, bude tenhle mlýnek naprosto dostačující a nemusíte mít nejmenší strach, že byste vyhodili své peníze. Dřevěný design mlýnku se nemusí hodit do každé domácnosti, ale za nás je neotřelý a vypadá skvěle!

Obchod
Cena
Odkaz

Podle čeho vybíráme produkty do žebříčku?

Produkty do našeho žebříčku nejlepších kávových mlýnků vybíráme podle objektivního hodnocení uživatelů a samozřejmě se snažíme o pokrytí různých cenových kategorií. Pokud jste zvyklí na prémiovou kávu a je pro vás příprava důležitá, nejspíš se budete dívat po mlýncích za vyšší tisíce korun. Jestli naopak hledáte jen mlýnek, který vám nějak univerzálně namele kávu ze supermarketu, stačí vám produkt za pár stovek. My vám vždy zprostředkujeme ty nejlepší volby. 

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými mlýnky?

Na trhu ve skutečnosti existují dva hlavní druhy mlýnků - automatické nebo ruční. Volba by měla záviset především na to, jak moc kávy si připravujete. Na větší množství se samozřejmě hodí spíše ty automatické, které se ale mohou přehřívat a vysoké teploty mohou negativně ovlivnit kvalitu kávy. Ruční mlýnky se nepřehřejí a i když je mletí kávy poměrně náročné, stojí za to. V rámci ručních mlýnků rozlišujeme produkty s keramickými kameny a ocelovými kameny. Pokud se díváte po levnějších produktech, preferujte vždy keramické. Ty totiž, narozdíl od oceli nezrezaví a hůře se ztupí. Kvalitní ocelové mlýnky za několik tisíc jsou většinou nerezové a také se jen tak brzy neztupí, takže pokud máte větší rozpočet, mohou být dobrou volbou právě ty. V ostatních případech bychom se přikláněli k mlýnkům keramickým.

 

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.