Žebříček nejlepších ručních mlýnků na kávu

Pro někoho je káva nutností, bez které zkrátka a dobře nemůže být. Pro mnoho z nás je ale káva spíše srdcovou záležitostí a s přípravou našeho ranního nápoje si rádi vyhrajeme do posledního detailu. Nepostradatelnou úlohu v procesu přípravy přitom hraje správné namletí kávy. A jasně - elektrické mlýnky jsou rychlejší, ale ty ruční jsou zkrátka a dobře klasika, kterou každý milovník arabiky musí mít. V našem dnešním článku si představíme jak ty nejlepší prémiové produkty, tak i mlýnky za pár korun, které svůj účel splní víc než dobře.

5 nejlepších ručních mlýnků na kávu

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Hario Mini Mill Slim Plus Hario Mini Mill Slim Plus Dostupná cena, Kvalitní provedení, Odolný vůči nárazům
2. Barista Space Premium Barista Space Premium Umožňuje nastavení hrubosti, Stabilní ocelové kameny, Prémiový produkt 3520 Kč
3. Banquet Culinaria Banquet Culinaria Skvělý produkt za pár korun, Možnost nastavení hrubosti mletí, Pěkný design
4. Timemore Chestnut Nano Timemore Chestnut Nano Vynikající na cesty, Umožňuje nastavit hrubost mletí, Krásný design 3390 Kč
5. Hario Coffee Mill Column Hario Coffee Mill Column Keramické mlecí kameny, Neotřelý design, Parádní poměr ceny a kvality 889 Kč - 1011 Kč

Detailní rozbor nejlepších ručních mlýnků na kávu

1. Hario Mini Mill Slim Plus

Hario Mini Mill Slim Plus

Tento vylepšený mlýnek má funkci nastavení hrubosti mletí, které lze provádět pomocí otočné matice ve spodní části mlýnku. Oproti původní verzi Hario Mini Mill Slim můžete najít celou řadu vylepšení. Nejviditelnější rozdíl je v designu. Ale není jediný. Hlavní pro uživatele nejpodstatnější je v systému páčky na mletí. Původní verze byla náchylnější na vypadávání kličky. Tomu právě nový mechanizmus šestihranu zabraňuje. 

Mlýnek není vhodný pro mletí světle pražených zrn. Ta jsou tvrdá, musíte vyvinout větší sílu a plastové díly to nezvládnou. Na světlé pražení doporučujeme mlýnky s ocelovými kameny a kovovým tělem, například Timemore.

Hario Mini Mill Slim Plus je velmi kvalitní mlýnek. Má keramické kameny s nastavitelností hrubosti mletí. Údržba mlýnku je poměrně nenáročná, dá se umýt vodou. Hlavní předností je jednoduchá nastavitelnost hrubosti a uchopení mlýnku.

PARAMETRY MLÝNKU

Zásobník: cca 30 g namleté kávy                                  Barva: Černá                     

Kameny: Kónické keramické                                          Hmotnost: 0,25 kg

Materiál spodní části: Plast                                           Regulace jemnosti mletí: Ano

Materiál vrchní části: Plast                                            Myčka: Ano

RECENZE MLÝNKU

Jedná se o kvalitní ruční mlýnek s nastavitelnou jemností mletí. Ideální volba pro ty, kteří připravují pár káv denně a elektrický mlýnek by byl pro ně zbytečně nákladný. Vřele ho můžeme doporučit. 

INFORMACE O VÝROBCI

HARIO je japonský výrobce designových produktů především na alternativní přípravu kávy. Vznikl v roce 1921 jako továrna na výrobu vysoce kvalitního skla. Kromě mlýnků, filtrů a dalších prostředků pro přípravu kávy můžete v jeho portfoliu nalézt také například servis na čaj či vaření.

Na první pohled Vás zaujme, že výrobky jsou vyráběny v Číně. Hario totiž kooperuje s čínskými společnostmi, nicméně nejdůležitější součástky (keramické kameny, sklo) se vyrábí v Japonsku. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

2. Barista Space Premium

Barista Space Premium

Prvním produktem našeho žebříčku je prémiový mlýnek na kávu od čínské značky Barista Space. Narovinu musíme přiznat, že mlýnek za asi 3,5 tisíce rozhodně není pro každého a řada lidí sáhne spíše po levnějších modelech. Pokud si ale potrpíte na dražší, designově vychytané a hlavné spolehlivé mlýnky, bude pro vás tenhle produkt nejlepší možnou volbou.

Výhody:

 • Naprosto spolehlivý produkt
 • Nádherný design
 • Odnímatelná nádobka pojme až 20 gramů kávy

Nevýhody:

 • Přemrštěná cena

Co byste o něm měli vědět?
Podobně jako u ostatních prémiových produktů platí i zde, že za luxus si musíte připlatit. Odměnou vám ale bude naprosto vychytaný produkt, který vám bude každý den dělat radost. Mlýnek funguje díky mechanismu kónických kamenů na mletí. Jeho tělo je z hliníku a díky propracovanému designu pevně drží všude, kde držet má. Káva tak nikudy nepropadá a nedochází ani k uvolnění žádných částic. A aby toho nebylo málo, namelete na něm až 20 gramů kávy na moka konvičku, frenchpress, V60, aeropress i celou řadu dalších metod přípravy. I když je to tedy poněkud náročnější investice, uvidíte, že vám bude dělat radost ještě několik dalších let.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  3520 Kč

Další místo našeho žebříčku patří produktu ze zcela opačného konce spektra a sice o mlýnek Banquet Culinaria, který seženete řádově za nižší stovky korun. Kávu ale přesto namele naprosto spolehlivě, a to primárně díky keramickým mlecím kamenům. Je k dostání hned v několika barevných provedeních a umožňuje nastavení hrubosti mletí.

Výhody:

 • Levný produkt dostupný pro každého
 • Pěkný design, který je dostupný v mnoha barevných provedeních

Nevýhody:
Na první pohled méně bytený než některé z jiných produktů

Co byste měli vědět?
Myslíme, že cena tohoto mlýnku mluví za všechno. Spolehlivě vám namele vaši oblíbenou kávu, u níž si budete moci přímo nastavit i hrubost mletí. Samozřejmě, že jeho provedení není na první pohled tak bytelné, jako je tomu například u některých dražších mlýnků našeho žebříčku, ale nenáročným uživatelům bude bez jakýchkoliv problémů stačit.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

4. Timemore Chestnut Nano

Timemore Chestnut Nano

V našem žebříčku si nemůžeme odpustit ani další poměrně drahý, ale přesto nesmírně kvalitní produkt. Timemore Nano Grinder je totiž malý a praktický kávový mlýnek, který váží jenom 400 gramů. Je to tím pádem skvělá varianta pro ty z vás, kteří rádi vezmou batoh na záda a vyrazí na nějaký vícedenní výšlap třeba do hor. Nezabere moc místa, ale přesto velmi spolehlivě namele kávu. A aby toho nebylo málo, je velmi odolný a vypadá naprosto reprezentativně.

Výhody:

 • Skvělý společník na cesty
 • O mletí se postarají dva kameny z tvrzené oceli
 • Tělo mlýnku je hliníkové, tím pádem je lehký
 • Dá se velmi jednoduše rozložit

Nevýhody:

 • Budete si za něj muset připlatit

Co byste měli vědět?
O mlýnku Timemore Nano Grinder byste měli vědět především to, že je opravdu spolehlivou volbou. Vypadá skvěle, takže se neztratí v žádné domácnosti a vzhledem k tomu, jak malý a odolný je, ho můžete bez obav hodit do batohu a vyrazit někam do přírody. Jeho nevýhodu samozřejmě vidíme v už zmiňované ceně, protože se jedná o další mlýnek za zhruba tři a půl tisíce, což je pro spoustu lidí opravdu dost peněz. Pro kávové fajnšmekry je to ale spolehlivá volba, která bude dělat radost hodně dlouho.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  3390 Kč

5. Hario Coffee Mill Column

Hario Coffee Mill Column

Pokud by nás zajímal poměr ceny a kvality, velmi dobře by dopadl mlýnek Hario Column, který seženete již pod tisícovku a za kterým stojí fenomenální společnost Hario, jejíž produkty jsou zárukou kvality. Mlýnek disponuje keramickými mlecími kameny, má poměrně zajímavý a neotřelý design a má kapacitu až 40 gramů kávy, takže zvládnete při jednom mletí připravit dostatek kávy pro celou rodinu.

Výhody:

 • Skvělý poměr ceny a kvality
 • Má kapacitu až 40 gramů kávy (z čehož připravíte až 5 porcí espressa)
 • Zajímavý dřevěný design

Nevýhody:

 • Klička není tak bytelná jako u některých jiných modelů
 • Nemusí svým designem sedět do každé domácnosti

Co byste o něm měli vědět?
Mlýnek Hario Column je takovou zlatou střední cestou. Stojí méně než tisíc korun a máte záruku, že vám nějaký ten pátek vydrží. Pokud sami sebe považujete za kávové laiky, kteří zkrátka a dobře spíš jen experimentují s nějakou středně drahou kávou, bude tenhle mlýnek naprosto dostačující a nemusíte mít nejmenší strach, že byste vyhodili své peníze. Dřevěný design mlýnku se nemusí hodit do každé domácnosti, ale za nás je neotřelý a vypadá skvěle!

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  889 Kč
Cena:  1011 Kč

Podle čeho vybíráme produkty do žebříčku?

Produkty do našeho žebříčku nejlepších kávových mlýnků vybíráme podle objektivního hodnocení uživatelů a samozřejmě se snažíme o pokrytí různých cenových kategorií. Pokud jste zvyklí na prémiovou kávu a je pro vás příprava důležitá, nejspíš se budete dívat po mlýncích za vyšší tisíce korun. Jestli naopak hledáte jen mlýnek, který vám nějak univerzálně namele kávu ze supermarketu, stačí vám produkt za pár stovek. My vám vždy zprostředkujeme ty nejlepší volby. 

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými mlýnky?

Na trhu ve skutečnosti existují dva hlavní druhy mlýnků - automatické nebo ruční. Volba by měla záviset především na to, jak moc kávy si připravujete. Na větší množství se samozřejmě hodí spíše ty automatické, které se ale mohou přehřívat a vysoké teploty mohou negativně ovlivnit kvalitu kávy. Ruční mlýnky se nepřehřejí a i když je mletí kávy poměrně náročné, stojí za to. V rámci ručních mlýnků rozlišujeme produkty s keramickými kameny a ocelovými kameny. Pokud se díváte po levnějších produktech, preferujte vždy keramické. Ty totiž, narozdíl od oceli nezrezaví a hůře se ztupí. Kvalitní ocelové mlýnky za několik tisíc jsou většinou nerezové a také se jen tak brzy neztupí, takže pokud máte větší rozpočet, mohou být dobrou volbou právě ty. V ostatních případech bychom se přikláněli k mlýnkům keramickým.

 

Proč nám můžete věřit?

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.