Srovnání nejlepších automatických kávovarů 2024

Většina z nás si jen těžko dokáže představit svůj den bez šálku lahodné a voňavé kávy. Ne vždy je však možnost a čas zajít si do oblíbené kavárny. Potom se nabízí jako ideální řešení pořízení vlastního automatického kávovaru domů nebo do zaměstnání. Pak budete mít přísun dobré kávy vždy zaručen. Jak však vybrat ten nejlepší automatický kávovar a na jaké parametry se při výběru zaměřit? Poradíme vám a díky našemu srovnání nejlepších automatických kávovarů rozhodně nešlápnete při výběru vedle!

Jelikož je příprava kávy s automatickými kávovary velice snadná a rychlá, odráží se to také v jejich pořizovací ceně. Ale co si budeme povídat, za kvalitu se vyplatí si připlatit. Automatické kávovary jsou v posledních letech hojně využívány v domácnostech, ale samozřejmě se s nimi setkáte i v kavárnách a restauracích.

My jsme pro vás připravili srovnání 3 automatických kávovarů, které se vyznačují nejlepšími vlastnostmi a parametry. Náš test automatických kávovarů vám přináší nejlepší model cena/kvalita, absolutně nejlepší automatický kávovar a kávovar za přijatelnou cenu, ovšem s nabídkou všech základních a důležitých funkcí.

Nejlepší automatické kávovary

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110 B De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110 B Tlak 15 barů, Manuální šlehání mléka pomocí trysky, Intuitivní ovládání
2. De'Longhi Magnifica Evo ECAM 290.81.TB De'Longhi Magnifica Evo ECAM 290.81.TB Tlak 15 barů, Automatické našlehání mléka , Elegantní ovládací panel 13490 Kč
3. De'Longhi Magnifica Cappuccino ECAM 23.260 B De'Longhi Magnifica Cappuccino ECAM 23.260 B Tlak 15 barů, Automatická příprava mléčných nápojů, Disponuje samočistícím systémem
4. Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70 Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70 Tlak 15 barů, Automatický šlehač mléka, Přehledný displej
5. Philips Series 2200 EP2221/40 Philips Series 2200 EP2221/40 Tlak 15 barů, Tryska pro manuální šlehání mléka, Vyjímatelná spařovací jednotka
6. De'Longhi Dinamica ECAM 350.55.B De'Longhi Dinamica ECAM 350.55.B Tlak 15 barů, Automatická příprava mléčných nápojů, Zásobník na 300 gramů kávy 15489 Kč
7. Philips Series 4300 LatteGo EP4346/70 Philips Series 4300 LatteGo EP4346/70 Tlak 15 barů, Integrovaná nádržka na mléko, Velký a přehledný displej
8. SIEMENS TE651209RW SIEMENS TE651209RW Tlak 15 barů, Hadička pro napěnění mléka, Samočistící systém
9. Krups EA895831 Evidence Krups EA895831 Evidence Tlak 15 barů, Hadička pro napěnění mléka, Nádržka na vodu o objemu 2,3 litru
10. Tchibo Esperto Caffé 1.1 Tchibo Esperto Caffé 1.1 Tlak 19 barů, Bez možností napěnit mléko, Jednoduché ovládání

Recenze automatických kávovarů

1. De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110 B

De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110 B

De'Longhi Magnifica S je jedním z nejrozšířenějších automatických kávovarů, se kterým se můžete setkat v kancelářích ale také v mnoha domácnostech. Disponuje decentním designem a dostupný je ve dvou barvách. Mezi jeho největší výhody patří velmi jednoduché ovládání, nízká pořizovací cena a samozřejmě příprava vynikající kávy.

Výhody:

 • Nízká pořizovací cena
 • Kávu připravíte stiskem jednoho tlačítka
 • Lze použít zrnkovou i mletou kávu
 • Nádržka na vodu o objemu 1,8 litru
 • Vynikající poměr cena/výkon
 • Tryska na šlehání mléka

Nevýhody:

 • Umožňuje nastavení pouze některých funkcí

O výrobci:
S kávovary značky De'Longhi jste se už zajisté někdy setkali. Jedná se totiž o jednoho z největších výrobců automatických kávovarů, který má své fanoušky po celém světě. V 70. letech minulého století se tato společnost přitom věnovala primárně výrobě elektrických radiátorů. Dnes si se jménem De'Longhi ale většina lidí spojí právě kávové příslušenství. Výrobky De'Longhi jsou známé svým kvalitním zpracováním a velkou spolehlivostí. I proto do nich svou důvěru vkládá stále více a více milovníků dobré kávy.

Klíčové vlastnosti:
De'Longhi Magnifica S je ztělesněním jednoduchosti. Na ovládacím panelu se nachází pouze 7 tlačítek a otočné kolečko sloužící k nastavení intenzity kávy. Jednotlivými tlačítky kávovar buď zapnete, vyberete si jednu ze 4 možností kávy anebo zapnete pěnící trysku. Poslední tlačítko slouží k odvápňování, toho si ale většinu času nebudete muset všímat.

Kávovar vám dává možnost vybrat si buď jednu malou kávu, dvě malé kávy, jednu velkou kávu, nebo dvě velké kávy. Rozdíl mezi velkou a malou kávou je pouze v objemu použité vody, množství kávy nastavíte otočným kolečkem. Takovýto výběr se může zdát poněkud omezující, ale není to tak úplně pravda. Sami si můžete nastavit, kolik vody k jednotlivým typům kávy kávovar použije, můžete si ji tedy přizpůsobit přesně podle své chuti. K našlehání mléka slouží parní tryska, která disponuje speciální hlavicí, díky které si dokážete bez problému našlehat mléko podle svých potřeb.

Závěrečné zhodnocení:
De'Longhi Magnifica S je naprosto ideální volbou pro každého, kdo hledá jednoduchý a dostupný kávovar, který mu připraví dobrou kávu během pár vteřin. Je pravda, že vám neumožní si nastavit naprosto každý aspekt přípravy kávy (například teplotu vody), ale pokud si na podobné detaily nepotrpíte, nebudete s ním mít absolutně žádný problém. Když vezmeme v potaz jeho pořizovací cenu, nemůžeme ho zařadit na jiné místo, než na samé čelo našeho žebříčku. Poměr ceny a kvality je v tomto případě naprosto bezkonkurenční.

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

2. De'Longhi Magnifica Evo ECAM 290.81.TB

De'Longhi Magnifica Evo ECAM 290.81.TB

Další v pořadí tady máme taktéž kávovar značky De'Longhi, tentokrát se ale jedná o model Magnifica Evo. Jedná se o zástupce střední cenové kategorie, takže v porovnání s modelem Magnifica S disponuje několika vylepšeními. Tím asi nejvíce očividným je nádobka na mléko, které vám kávovar pomocí automatické trysky sám našlehá.

Výhody:

 • Automatický šlehač mléka
 • Jednoduché a intuitivní ovládání
 • Elegantní design
 • Jednoduchá údržba
 • Možnost nastavení všech důležitých aspektů přípravy kávy

Nevýhody:

 • Poměrně malá nádobka na mléko
 • V porovnání s dražšími modely složitější nastavování

Klíčové vlastnosti:
Model Magnifica Evo disponuje podobným uživatelským rozhraním jako Magnifica S. Ovládací panel je velmi jednoduchý a neobsahuje zbytečně moc tlačítek. Kávovar vám dává možnost vybrat si z šesti kávových nápojů, přičemž možnost “My Latte” se zcela odvíjí od toho, kolik mléka nalijete do nádobky. Pokud by vám ale poměr vody a kávy u některého nápoje nevyhovoval, můžete si ho velice jednoduše nastavit podle svých potřeb. Stejně tak si můžete nastavit hrubost mletí nebo teplotu kávy. Za velkou výhodu považujeme také velkou nádobku na zrnkovou kávu, která disponuje tmavým víkem, díky čemuž kávu uchováte déle čerstvou.

Závěrečné zhodnocení:
De'Longhi Magnifica Evo je výborný kávovar, se kterým si užijete nejenom samotné pití kávy, ale i její přípravu. Jakýkoliv nápoj si připravíte stiskem jednoho tlačítka a kávovar se postará i o napěnění mléka, které funguje naprosto perfektně. Co se týče chuti kávy, není tady co vytknout. Na poli automatických kávovarů se jedná o opravdu prvotřídní produkt, který vás rozhodně nezklame.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  13490 Kč

3. De'Longhi Magnifica Cappuccino ECAM 23.260 B

De'Longhi Magnifica Cappuccino ECAM 23.260 B

Následující příčku našeho žebříčku nejlepších automatických kávovarů obsadil další model italské značky De'Longhi. Konkrétně se jedná o De'Longhi Magnifica Cappuccino. Jak už samotný název napovídá, specialitou tohoto kávovaru je příprava lahodného cappuccina. Tam ale vaše možnosti nekončí – bez problému si s ním připravíte jakýkoliv kávový nápoj vyladěný přesně podle vaší chuti.

Výhody:

 • Příprava cappuccina jediným tlačítkem
 • Velká nádobka na mléko
 • Skvělý poměr ceny a výkonu
 • Umožní vám nastavit si všechny důležité parametry kávy

Nevýhody:

 • Přeplácaný ovládací panel
 • Kávovar nenabízí možnost automatické přípravy caffe latte a dalších nápojů

Klíčové vlastnosti:
S De'Longhi Magnifica Cappuccino si dokážete svoje oblíbené cappuccino připravit stiskem jediného tlačítka během pár vteřin. Pokud ale preferujete například latte, budete si muset nejprve připravit samotnou pěnu a následně samostatné espresso. Ačkoliv je takovýto postup o něco méně pohodlný, nejedná se o žádnou katastrofu. Nicméně kávovar zaměřený na přípravu jediného nápoje mi přijde poměrně omezující. Nastavování množství vody, teploty kávy nebo například hrubosti mletí je opět zcela bezproblémové, musíme ale uznat, že Magnifica Cappuccino disponuje poměrně chaoticky vypadajícím ovládacím panelem. Nad otočným kolečkem se nachází tři řádky kontrolek, které se rozsvítí v závislosti na tom, co si pomocí otočného kolečka navolíte. Místo toho bychom uvítali displej, který by byl mnohem elegantnější, nebo řešení podobné jako v případě předchozích dvou modelů.

Závěrečné zhodnocení:
Hledáte-li kávovar, který vám umožní připravit si jakýkoliv nápoj jediným stiskem, je pro vás skvělou volbou například De'Longhi Magnifica Evo. Pokud ale víte, že naprostou většinu vámi připravovaných nápojů bude tvořit cappuccino, tento kávovar je jako stvořený pro vás. Jedná se vlastně o takový kompromis mezi modely Magnifica S a Magnifica Evo. To platí jak pro jeho funkce, tak pro jeho cenu. Obdobně jako v případě ostatních kávovarů značky De'Longhi si můžete být jistí tím, že každý šálek kávy, který si připravíte, bude chutnat naprosto skvěle.

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

4. Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70

Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70

V našem žebříčku zajisté nesmí chybět ani Philips Series 3200 LatteGo. Jedná se o jeden z nejpopulárnějších automatických kávovarů tohoto nizozemského výrobce elektroniky. Čím nás zaujal? Především velice přehledným ovládacím panelem, možností jednoduché přípravy jakéhokoliv kávového nápoje a perfektním automatickým napěňovačem mléka.

Výhody:

 • Automatický napěňovač mléka
 • Přehledný a intuitivní ovládací panel
 • Jednoduchá příprava jakéhokoliv nápoje
 • Možnost odejmout nádobku na mléko a schovat ji do lednice

Nevýhody:

 • Vyšší cenová kategorie
 • Hlučný mlýnek

O výrobci:
Na konci 19. století vznikla v Nizozemsku rodinná firma s názvem Philips, která se zaměřovala především na výrobu elektrických lamp a podobných produktů. Po více než sto letech zná tohoto výrobce elektroniky téměř každý. V roce 2009 společnost Philips koupila značku Saeco, která automatické kávovary vyrábí už od roku 1985. Právě značka Saeco je zodpovědná za výrobu kávovarů dodnes.

Klíčové vlastnosti:
Philips Series 3200 LatteGo vyniká velmi elegantním designem, který perfektně oživí vaši kuchyni (nebo například kancelář). Veškeré funkce ovládáte pomocí přehledného a intuitivního ovládacího panelu. Na výběr máte z pěti kávových nápojů (od espressa až po latte macchiato), které připravíte pouhým stiskem jednoho tlačítka. Nastavit si můžete objem použité vody, množství pěny nebo teplotu výsledné kávy. O výrobu pěny se postará automatický napěňovač. Ten je navíc možné jednoduše umýt a vyhnout se tak zbytečnému zanášení. Nádobku na mléko můžete bez problému odejmout, uzavřít a schovat ji například do lednice.

Závěrečné zhodnocení:
Po cenové stránce se Philips Series 3200 LatteGo řadí do vyšší cenové kategorie, což se ale promítá i na jeho kvalitě. Příprava jakékoliv kávy je naprosto bezproblémová a velice rychlá záležitost. Nemusíte si s ničím lámat hlavu, jednoduše zmáčknete tlačítko a za pár vteřin na vás bude čekat šálek vaší oblíbené kávy.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

5. Philips Series 2200 EP2221/40

Philips Series 2200 EP2221/40

Další příčku obsadil Philips Series 2200. Jedná se o dalšího zástupce cenově dostupných automatických kávovarů, díky kterému si budete moct každé ráno vychutnat svoji oblíbenou kávu z pohodlí domova. Disponuje podobným ovládacím panelem jako Philips Series 3200 LatteGo, takže si pomocí něj svůj oblíbený nápoj dokážete připravit během chvilky.

Výhody:

 • Nízká pořizovací cena
 • Velký zásobník na kávová zrna
 • Perfektní poměr cena/výkon
 • Skvělá tryska na našlehání mléka

Nevýhody:

 • Neumožní vám připravit cappuccino nebo latte jedním tlačítkem
 • Hlučný mlýnek

Klíčové vlastnosti:
Philips Series 2200 svými funkcemi i cenou připomíná kávovar De'Longhi Magnifica S z čela našeho žebříčku. Dává vám možnost připravit si espresso (případně dvě zároveň), nebo větší kávu. Mléko si musíte našlehat manuálně pomocí pěnící trysky, což ale není žádný problém. Jako mírnou nevýhodu vidím na kávovarech Philips v porovnání se značkou De'Longhi omezené nastavení síly kávy. Zatímco De'Longhi vám umožní si množství kávy nastavit pomocí otočného kolečka, které vám skýtá obrovské množství možností, Philips nabízí pouze tři volitelné stupně.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud hledáte kvalitní automatický kávovar za co nejnižší cenu, je Philips Series 2200 tím pravým pro vás. V porovnání s De'Longhi Magnifica S sice mírně zaostává, ale rozdíly jsou zde skutečně minimální. V některým ohledech (napříkald design) bychom dokonce dali variantě od značky Philips přednost. Po cenové stránce jsou oba kávovary také téměř totožné. Tak jako tak nemůžete šlápnout vedle.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

6. De'Longhi Dinamica ECAM 350.55.B

De'Longhi Dinamica ECAM 350.55.B

 

Druhou půlku našeho srovnání nejlepších automatických kávovarů otevírá De'Longhi Dinamica ECAM, nejdražší zástupce značky De'Longhi v celém žebříčku. Ruku v ruce s vyšší cenou jde ale i kvalita celého přístroje a jeho pokročilé funkce. Tento kávovar vám připraví jakýkoliv kávový nápoj přesně podle vašich představ.

Výhody:

 • Příprava až 13 kávových nápojů stiskem jediného tlačítka
 • Kávovar si pamatuje vaše nastavení jednotlivých nápojů
 • Velký zásobník na kávu i na mléko
 • Kávu vám připraví i s pořádnou dávkou cremy

Nevýhody:

 • Vysoká cena
 • Velké rozměry

Klíčové vlastnosti:
De'Longhi Dinamica udělá z přípravy kávy vaší oblíbenou činnost. Ovládání tohoto kávovaru by už nemohlo být jednodušší. Ovládací panel je doplněný o displej, díky kterému si můžete jednoduše vybrat z nabídky 13 kávových nápojů, které si navíc můžete upravit podle své chuti. Takto širokou nabídku byste jinde hledali jen těžko. Objemnou nádobku na mléko můžete navíc kdykoliv odejmout a schovat do lednice. Samozřejmostí je automatické čištění, díky kterému budete mít s údržbou kávovaru naprosté minimum práce.

Závěrečné zhodnocení:
Hledáte-li plně automatický kávovar s co největšími možnostmi nastavení, právě jste našli to nejlepší, co trh nabízí. S De'Longhi Dinamica je příprava jakékoliv kávy naprostá hračka. Široká nabídka nápojů je zárukou toho, že si každý bez problémů přijde na své. Pokud byste si i přesto potřebovali něco nastavit jinak, kávovar si to do příště zapamatuje. Tady opravdu není prostor na jakoukoliv kritiku. Jedinou nevýhodou je pochopitelně vysoká cena, ta je ale u podobného přístroje naprosto pochopitelná.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  15489 Kč

7. Philips Series 4300 LatteGo EP4346/70

Philips Series 4300 LatteGo EP4346/70

V žádném srovnání nejlepších kávovarů nesmí chybět ani Philips Series 4300 LatteGo. Jedná se o vůbec nejdražší kávovar v celém žebříčku, nicméně disponuje několika zajímavými funkcemi, které z něj dělají opravdu mimořádně užitečného a všestranného pomocníka.

Výhody:

 • Nekonečné možnosti nastavení
 • Možnost uložit si nastavení na dva uživatelské profily + profil pro hosta
 • Přehledný ovládací panel a displej
 • Automatická příprava perfektní mléčné pěny

Nevýhody:

 • Skutečně vysoká cena
 • Příprava některých mléčných nápojů se může trochu protáhnout

Klíčové vlastnosti:
V porovnání s Philips Series 2200 má nová verze Series 4300 několik vylepšení. Umožní vám ukládat si nastavení kávy na dva oddělené uživatelské profily, což vám značně zjednoduší užívání kávovaru ve více lidech. Zároveň si nově můžete připravit našlehané mléko samostatně, takže si ho můžete přidat například do horké čokolády. Na ovládacím panelu si můžete nastavit teplotu nápoje a množství použité kávy, vody nebo mléka. Díky tomu si každou kávu připravíte přesně podle svých představ.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud vám nevadí do kávovaru investovat poměrně dost peněz, budete si moct dopřát skutečně kvalitní přístroj, díky kterému už nebudete moct bez kávy fungovat. Philips Series 4300 LatteGo je naprosto perfektní kávovar, který rozhodně naplní vaše očekávání. Kromě vysoké ceny bychom zde horko těžko hledali nějaké nedostatky, které by stály za kritiku.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

Další místo našeho žebříčku obsadil Siemens TE651209RW. Jeho největší zajímavostí je, že disponuje méně obvyklým mechanismem našlehávání mléka, které s sebou přináší poměrně dost výhod. Jedná se o další ze skupiny kávovarů, který vám připraví jakýkoliv nápoj zcela sám po stisku jediného tlačítka.

Výhody:

 • Jednoduché čištění systému šlehání mléka
 • Dokáže připravit dva mléčné nápoje zároveň
 • Nabídka 9 kávových nápojů
 • Možnost uložit si svůj oblíbený nápoj

Nevýhody:

 • Nepraktické umístění nádobky na vodu a otvoru na mletou kávu
 • Vysoká cena

O výrobci:
Historie společnosti Siemens sahá až daleko do roku 1847, kdy v Berlíně vznikla firma Wernera von Siemense zaměřující se na na výrobu jím vylepšeného telegrafu. Dnes patří tato společnost mezi největší výrobce elektroniky na světě. V její nabídce najdete pochopitelně i celou řadu automatických kávovarů, ze kterých jsme vybrali zástupce i do našeho žebříčku.

Klíčové vlastnosti:
Díky Siemens TE651209RW si budete moct připravit až 9 kávových nápojů během několika málo okamžiků. Největší výhodou tohoto kávovaru je velmi praktický systém šlehání mléka. Hadičku vedoucí z kávovaru umístíne do mléka a kávovar se postará o zbytek. Díky tomu vám následně stačí umýt konec hadičky, což vám zabere pouze pár vteřin. Jinak vám tento přístroj umožňuje nastavit stejné funkce, jako je tomu zvykem u ostatních kávovarů této cenové kategorie. Za mírnou nevýhodu považuji nepraktické umístění otvoru na mletou kávu, který se nachází na boku kávovaru, což vám neumožní ho postavit například ke zdi. To stejné platí i pro nádobku na vodu, kterou musíte vytahovat směrem nahoru.

Závěrečné zhodnocení:
Na trhu, kterému dominují především dvě značky, je Siemens TE651209RW vítanou změnou. Z hlediska kvality provedení mu rozhodně není co vytknout. Co se týče ovládání a celkového designu ale za vlajkovými loděmi značek De'Longhi nebo Philips značně zaostává. Po cenové stránce se řadí do skupiny dražších kávovarů, nicméně kvalita výsledné kávy tomu odpovídá.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

9. Krups EA895831 Evidence

Krups EA895831 Evidence

Svého zástupce v našem žebříčku má i značka Krups, konkrétně model Krups Evidence One. Ten nás zaujal především zajímavým systémem šlehání mléka (stejně jako v případě Siemens TE651209RW). Jedná se o velmi spolehlivý kávovar, který ale za produkty z předních příček celého žebříčku přece jenom trochu zaostává.

Výhody:

 • Praktický systém šlehání mléka
 • Příprava dvou mléčných nápojů zároveň
 • Velký zásobník na vodu
 • Jednoduchá údržba

Nevýhody:

 • Neumožňuje používat mletou kávu
 • Nepraktické umístění zásobníku na vodu

O výrobci:
Historie německého výrobce kuchyňských spotřebičů sahá až do poloviny 19. století. Dnes je tato značka spojována především s výrobou kapslových kávovarů Nespresso a Nescafé Dolce Gusto pro společnost Nestlé. Kromě toho v nabídce Krups najdete i široký výběr automatických kávovarů, které se pyšní především svou vysokou kvalitou.

Klíčové vlastnosti:
Krups Evidence One vám umožňuje připravit si jeden z osmi kávových nápojů, přičemž celá obsluha opět spočívá pouze ve stisku pár tlačítek. Plusem je pěnění mléka za použití hadičky, díky které nemusíte mléko nalévat do samostatné nádobky. Ovládací panel kávovaru je přehledný a intuitivní, což je pochopitelně vždy velké plus. Nejdůležitější je ale to, že kvalita připravované kávy je naprosto skvělá.

Závěrečné zhodnocení:
Největší nevýhodou Krups Evidence One je poměrně vysoká cena. Abychom ale byli fér, musíme uznat, že vzhledem k nabízeným funkcím je do značné míry odůvodněná. Je však pravda, že za konkurenčními kávovary trochu zaostává a to především v detailech, které ale mohou být při každodenním používání pořádně znát. Příkladem může být dost nepraktické umístění zásobníku na vodu, který vás ve značné míře omezuje v tom, kam můžete kávovar umístit.

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

10. Tchibo Esperto Caffé 1.1

Tchibo Esperto Caffé 1.1

Na závěr tady máme Tchibo Esperto Caffé 1.1. Jedná se o vůbec nejlevnější kávovar v celém žebříčku, což se promítá i na tom, jaké nabízí funkce. Zaujal nás především stylovým designem a již zmíněnou nízkou cenou.

Výhody:

 • Velmi dostupná cena
 • Elegantní design
 • Nezabírá moc místa

Nevýhody:

 • Nedisponuje možností našlehání mléka
 • Omezená nastavení

O výrobci:
Společnost Tchibo vznikla v polovině minulého století v německém Hamburku. Už od svého vzniku se zaměřuje na prodej kávy a kávového příslušenství. Na český trh vstoupila v roce 1991 a od té doby si u nás vybudovala velice silnou pozici. Stojí mimo jiné za výrobou kávy značky Jihlavanka, která patří v České republice mezi nejprodávanější značku kávy.

Klíčové vlastnosti:
Tchibo Esperto Caffé 1.1 nabízí dvě možnosti přípravy kávy, které se se liší svou velikostí. Vzhledem k tomu, že nedisponuje systémem šlehání mléka, má poměrně omezené možnosti co se týče jednotlivých nastavení. Ovládací panel je velmi jednoduchý a jasný. Za velkou výhodu považuji elegantní design, který krásně oživí vaši kuchyni, případně kancelář.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud hledáte levný kávovar a nepotrpíte si na nápoje obsahující mléko, může být Tchibo Esperto Caffé 1.1 to pravé pro vás. Nevyjde vás na moc peněz, nezabere vám ani moc místa a svou úlohu splní – připraví vám lahodnou kávu během pár vteřin. Pokud ale vyžadujete i pokročilejší funkce, bude vám více vyhovovat některý z předchozích kávovarů.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

Jak vybrat automatický kávovar

Pokud se rozhodnete pro koupi automatického kávovaru, jistě vás napadne spousta otázek. Na co se při výběru zaměřit? Jaké funkce jsou důležité? Vše důležité zjistíte z následujících řádků, aby pro vás bylo rozhodnutí o pořízení konkrétního automatického kávovaru domů nebo do zaměstnání co nejjednodušší.

Obecně můžeme říct, že výhodou každého automatického kávovaru je možnost přípravy espressa stisknutím jediného tlačítka. Kvalitní kávovar by měl mít určitě možnost nastavení jemnosti namletí kávy i přívod pro mletou kávu. Důležitá je také možnost nastavení tvrdosti vody. Kávovary mají obvykle parní trysku pro přípravu pěny z mléka nebo jsou vybaveny přímo nádržkou na mléko, ze které se mléčná pěna připraví automaticky. Vyhřívaná deska nebo předehřátí šálků jsou pak příjemným benefitem.

Důležité parametry, funkce a vlastnosti

Pojďme si nyní projít všechny klíčové vlastnosti automatických kávovarů, na které je třeba brát zřetel při pořizování kávovaru.

Parní tlak

Espresso vzniká přepařením namleté kávy pod vysokým tlakem, který by měl dosahovat minimálně 9 barů. Většina kávovarů však disponuje tlakem 15 barů. Tato hodnota je velice důležitá, ale mnohem podstatnější je, aby ji kávovar během procesu spařování dokázal udržet. Bez dostatečného tlaku totiž dobrou kávu nepřipravíte.

Příkon

Příkon jako takový nemá žádný vliv na kvalitu připravované kávy.  Obvykle se jedná u automatických kávovarů o 1 450 W. Pokud bude mít kávovar vyšší příkon, bude to mít vliv pouze na rychlost nahřátí přístroje. Zjednodušeně řečeno, s vyšším příkonem si ráno připravíte svou oblíbenou kávu o něco rychleji a ušetříte tak drahocenný čas.

Mlýnek na kávu

Mlýnek na kávu je základním pilířem každého automatického kávovaru. Od hrubosti namletí kávy se totiž následně odvíjí intenzita i chuť připravené kávy. Pokud je káva namleta jemně, voda přes ni protéká déle a získáte tak plnější chuť i aroma. Pozor ovšem na příliš jemně namletou kávu, ta by se mohla přepálit a zhořknout. Hrubě namletá káva umožní vodě protéct rychleji, čímž vznikne jemnější chuť, ovšem káva může být příliš slabá.

Možnost volby nastavení hrubosti mletí kávových zrn by měla být při výběru automatického kávovaru vždy k dispozici. Velké množství kávovarů také disponuje možností použít pro přípravu espressa i předem namletou nebo instantní kávu.

Aroma systém

Aroma Systém vstřikuje malé množství horké vody do čerstvě umleté kávy, čímž spustí proces předpaření. Ten končí těsně před zahájením samotné přípravy. Výsledkem je výjimečná extrakce nejlepších částí kávy a nezapomenutelná chuť i aroma nápoje. 

Nastavení přípravykávy

Moderní automatické kávovary nabízejí různé možnosti nastavení před zahájením přípravy kávy. Obvykle je možné nastavit sílu připravované kávy i teplotu vody. Bývá také na výběr z možností velikosti kávy nebo přípravy dvou šálků najednou. Většina kávovarů se také velice pružně přizpůsobí různé tvrdosti vody.

Nastavitelná výška výpusti

Automatické kávovary mají běžně také výškově nastavitelné výpusti. Můžete tak pít kávu z různých hrnků nebo sklenic a vyhnout se tak nepříjemného stříkání kolem nebo obtížného vyjmutí plného hrnku s příliš nízko nastavené výpusti. 

Nahřátí šálku

Tato funkce se stává stále oblíbenější a vyhledávanou. V nahřátém hrnku vám totiž káva vydrží déle teplá, nevychladne tak rychle a navíc si připravená káva lépe udrží svou chuť a aroma.

Napěnění mléka

To, že si koupíte automatický kávovar, nemusí současně znamenat, že vám automaticky napění mléko. Pro manuální přípravu napěněného mléka je třeba použít trysku na horkou páru. Je to sice složitější proces, ovšem na vlastnoručně připravené kávě tímto způsobem si určitě více pochutnáte. Chce to jen trochu šikovné ruce a cvik, abyste si připravili našlehané mléko s parádní pěnou.

Další možností je vložení speciální hadičky přímo do krabice nebo lahve s mlékem. Kávovar jej nasaje a napění, z trysky potom poteče rovnou mléčná pěna. Obdobně funguje napěnění mléka z přídavné nádoby na mléko, ze které se mléko načerpá a po stisknutí tlačítka našlehá. 

Funkce horké vody

Mnoho lidí neví, že kávovar nemusí sloužit pouze k přípravě kávy nebo horkého a našlehaného mléka. Je totiž také možné výdej horké vody z výpusti nebo trysky na páru. Nemusíte tak používat rychlovarnou konvici například při přípravě oblíbeného čaje.

Čištění a odvápnění

Přestože se jedná o automatický kávovar, musíte určitý čas věnovat i údržbě, neděje se zcela automaticky. Je třeba pravidelně vysypávat zásobník na použitou kávu, kam padají namletá a použitá kávová zrna. Důležité je ovšem také alespoň jednou měsíčně kávovar odvápnit. Procesem odvápnění vás běžně provede přiložený manuál a zpravidla se jedná pouze o zmáčknutí několika tlačítek a doplnění vody. Je k tomu však třeba také zakoupit vhodný prostředek na odvápnění, který se nalije do vodní nádržky. V té je také u některých typů kávovarů nutné pravidelně měnit vodní filtr pro změkčení příliš tvrdé vody. 

Cena

Stejně jako u jiných spotřebičů, i automatické kávovary jsou k dostání v několika cenových hladinách. Je vždy tedy nutné si dopředu rozmyslet, kolik chcete investovat a jaká funkce a vlastnosti od kávovaru očekáváte.

Levnější varianta

Pokud se spokojíte s kvalitní kávou, která je připravena snadno a rychle bez nejrůznějších vychytávek, můžete zvolit automatický kávovar, který vás nevyjde na více než 10 000 Kč. Zpravidla tyto kávovary nemají displej ani nádržku na mléko a příprava mléčné pěny je prostřednictvím parní trysky. Ideální varianta pro milovníky jednoduchého espressa.

Zlatá střední cesta

V cenové kategorii od 10 000 Kč do 20 000 Kč si vybere obvykle největší počet zákazníků. Tyto automatické kávovary jsou již vybaveny nejrůznějšími užitečnými funkcemi a příslušenstvím. Samozřejmostí bývá displej nebo automatické šlehání mléka.

Nejlepší varianta

V cenové kategorii nad 20 000 Kč již naleznete pestrou nabídku automatických kávovarů s těmi nejlepšími funkcemi. Údržba a čištění kávovaru probíhá více méně automaticky, využít můžete také časovač nebo nastavení uživatelského profilu, který si bude pamatovat vaše obvyklé volby a nastavení přípravy kávy.

Jak nastavit kávovar na espresso

Abyste si mohli připravit dokonalou kávu, je třeba si vždy správně nastavit kávovar. Ze začátku je každopádně vhodné vyzkoušet několik espress po sobě, abyste zjistili, co vám bude nejlépe vyhovovat a našli si to pravé ořechové pro sebe.

A jak tedy postupovat? První espreso si připravte tak, že nastavíte mlýnek na co nejjemnější hrubost mletí. Při druhém espressu naopak nastavte mlýnek na nejhrubší mletí. Zjistíte tak krajní hranice chutí vaší kávy a snadněji tak nastavíte mlýnek na hrubost mletí, při které si připravíte opravdu chutnost čerstvě praženou kávu.

Výhody a nevýhody automatických kávovarů

+ plně automatizovaný proces přípravy kávy

+ možnost namletí kávy pomocí vestavného mlýnku

+ snadná údržba díky funkci samočištění a odvápnění

+ dlouhá životnost

 

- Vyšší pořizovací cena oproti pákovým kávovarům

- Větší rozměry

Proč nám můžete věřit?

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.