Nejlepší kávy ze supermarketu pro rok 2024

Kávy ze supermarketu jsou pro mnoho milovníků kávy naprosto neatraktivní záležitostí, kterou někteří dokonce úplně opovrhují. A my samozřejmě souhlasíme, že káva z nějaké malé pražírny je chuťově mnohem lepší, velké řetězce ale úplně nezatracujeme a myslíme si, že i mezi nimi se dá najít celá řada výjimek. Ochutnali jsme za vás celou řadu supermarketových káv a ty nejlepší, na jaké jsme narazili, jsme seřadili do následujícího žebříčku. 

Pořadí nejlepších káv ze supermarketu

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Tchibo Espresso Milano Style Tchibo Espresso Milano Style 100% arabica, Šroubovací uzávěr, Pro automatické i poloautomatické kávovary 299 Kč
2. Segafredo Speciale Espresso Segafredo Speciale Espresso 70% arabica, Bez šroubovacího uzávěru, Ideální na espresso 352 Kč
3. Illy Ethiopia Illy Ethiopia 100% arabika, Uzavíratelná dóza, Ideální pro filtr 215 Kč
4. Jacobs Barista Espresso Jacobs Barista Espresso Směs arabiky a robusty, Bez šroubovacího uzávěru, Ideální na espresso 306 Kč
5. Dallmayr Promodo Dallmayr Promodo 100% arabika, Bez uzavíratelného sáčku, Ideální na espresso 164 Kč

Detailní rozbor nejlepších káv ze supermarketu

1. Tchibo Espresso Milano Style

Tchibo Espresso Milano Style

Vítězem našeho srovnání je Tchibo Espresso Milano Style, která nás v rámci supermarketových káv opravdu nadchla. Narozdíl od mnohých ostatních káv nedisponuje jen obyčejným obalem, který by bylo nutné rozstřihnout nebo rozříznou, ale má šroubovací uzávěr, díky kterému si můžete kávu namlet třeba každý den čerstvou a zbytek pohodlně uzavřít, aniž by se kvalita kávy v průběhu času nějak rapidně degradovala. 

Výhody: 

 • Uzavíratelný sáček
 • Skvělá chuť bez jakýchkoliv známek acidity
 • Použití primárně pro automatické a poloautomatické kávovary, ale hodí se i do moka konvičky

Nevýhody: 

 • Pokud ji nekoupíte v akci, může vycházet na poměry supermarketových káv docela draho

Recenze Espresso Milano Style

Espresso Milano Style je velmi příjemným překvapením a hodnotíme ji velmi kladně. Káva má bohatou pěnu lískooříškové barvy a i když se jedná o blend, je nutné dodat, že je velmi vyvážená. V jemné chuti dokážete rozpoznat tóny čokolády, karamelu i lískových oříšků a i jako kávový laik si na ní určitě pochutnáte. Vzhledem k intenzitě pražení není káva vůbec kyselá a přesně to celé řadě lidí vyhovuje. Ne každý totiž ocení světlejší pražení, jakým disponuje třeba Hipsterská káva, kterou jsme pro vás recenzovali. Espresso Milano Style skvěle chutná jak z automatických a poloautomatických kávovarů, tak i z moka konviček a jiného levnějšího vybavení.

Kde koupit Tchibo Espresso Milano Style?

Tchibo Espresso Milano Style není problém sehnat v celé řadě supermarketů. My ji kupovali v Kauflandu a pokud si počkáte na slevovou akci, dá se tato káva sehnat i za poměrně dobrou cenu. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o kilové balení, může být pro někoho praktičtější spíše udělat větší nákup kávy přes internet. V takovémpřípadě doporučujeme sáhnout třeba po eshopu TváKáva, který nabízí dobré ceny a velmi spolehlivé doručení.  

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  299 Kč -13%

2. Segafredo Speciale Espresso

Segafredo Speciale Espresso

Druhé místo našeho žebříčku patří směsi arabiky a robusty nazvané Speciale Espresso. Ta přináší velmi intenzivní chuť s hlubokými tóny hořké čokolády a oříšků. Vzhledem k obsahu robusty disponuje káva také poměrně vysokým obsahem kofeinu a je jako dělaná pro nejrůznější moka konvičky, automatické i poloautomatické kávovary. 

Výhody: 

 • Skvělá chuť, která potěší všechny milovníky italských káv
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Skvěle chutná i s mlékem

Nevýhody: 

 • Sáček není uzavíratelný, takže musíte kávu po načnutí přesypat

Hodnocení Segafredo Speciale Espresso

Segafredo je poměrně seriózní značka kávy a s jejími produkty prostě neuděláte krok vedle. Jasným důkazem je i Segafredo Speciale Espresso, které disponuje vzhledem k obsahu arabiky i robusty poměrně komplexním tělem, které je velmi hutné a snoubí v sobě hořkou čokoládu i oříšky. Musíme vyzdvihnout, že káva chutná dobře i s mlékem, tudíž pokud úplně nemusíte třeba espresso bez mléka, může vám přijít Segafredo Speciale Espresso vhod. Navíc disponuje poměrně dobrou cenou a jedinou nevýhodou za nás tak zůstává absence uzavíratelného sáčku. 

Kde koupit Segafredo Speciale Espresso?

Kávu značky Segafredo koupíte v celé řadě větších supermarketů jako jsou třeba hypermarkety Albert. Široký výběr těchto káv rovněž nabízí i Makro, tudíž pokud máte třeba vlastní kavárnu a chcete koupit větší množství kávy za dobrou cenu, určitě je Segafredo Speciale Espresso uspokojivou volbou. Z internetových obchodů, které mají tuto kávu v nabídce, můžeme opět doporučit velmi spolehlivý web TváKáva.cz.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

Abychom v našem hodnocení neměli jenom samé kávy vhodné pro espresso, zařadili jsme do žebříčku i zrnkovou arabiku z Etiopie, kterou prodává společnost Illy. A nutno dodat, že Illy je samo o sobě známkou kvality a ať už si vyberete kteroukoliv kávu této značky, dostanete na supermarketové poměry nadstandartní kvalitu. Konkrétně na Monoarabica Etiopia oceňujeme poměrně neotřelou, ale zato velmi vyváženou chuť, úžasné aroma a univerzální použití. 

Výhody: 

 • Káva, která je skvělá na filtr, ale dá se použít i na espresso
 • Má velmi vyváženou chuť
 • Disponuje velmi lehkým ovocným aroma

Nevýhody: 

 • Bez slevy je docela drahá
 • Má kyselou chuť, což někomu může vadit 

 Hodnocení Illy Etiopia

Illy Etiopia rozhodně není úplně obyčejná káva a to nás na ní opravdu překvapilo. Dá se použít i na filtr, což je určitě pro spoustu z vás vítaným benefitem - její chuť může vyniknout třeba v dripperu a my bychom se nebáli ani použití AeroPressu. Disponuje poměrně intenzivní chutí, ve které dominují spíše nakyslé tóny citrusů a zeleného jablka. Vůně je květinová a jak sám prodejce tvrdí, obsahuje nádech jasmínu. Takže pokud vám nevadí kyselejší kávy a chcete zkusit supermarketovku, je to opravdu dobrá volba. Jestli vás lákají spíše hořké kávy, sáhněte po jiných kávách Illy z edice Monarabica. 

Kde koupit kávu Illy? 

Káva Illy se dá koupit v celé řadě různých supermarketů, zajít si pro ni můžete třeba do supermarketů Albert. A když počkáte na nějakou slevu, dají se tyto kávy sehnat za opravdu příjemnou cenu. Rovněž je řešením samozřejmě nákup kávy online. My můžeme doporučit eshop TváKáva, který disponuje dobrými cenami, rychlým dodáním i vstřícným přístupem. 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  215 Kč

4. Jacobs Barista Espresso

Jacobs Barista Espresso

Nevím, jak vy, ale my jsme měli docela dlouhou dobu zafixované kávy Jacobs jako takové né úplně kvalitní kávy určené spíše pro lidi, kteří vlastně příliš neřeší, co si servírují a od kávy čekají jen nějaké povzbuzení. Jejich zrnková směs arabiky a robusty nazvaná Barista Espresso ale láká nejenom na atraktivní design, ale také na pomalé pražení zrn za nízkých teplot, certifikaci UTZ a univerzální použití. A to nás zaujalo, pročež si myslíme, že má své místo i v tomto našem žebříčku. 

Výhody: 

 • Chuťově velmi intenzivní, ale přitom vyvážená káva
 • Je vhodná i pro ty z vás, kteří preferují kávu s mlékem
 • Velmi nízká cena

Nevýhody: 

 • Ve srovnání s některými zbývajícími kávami žebříčku má poměrně plytký chuťový profil

Hodnocení Jacobs Barista Espresso

Jacobs Barista Espresso je ve své cenové kategorii opravdu bezkonkurenční a obzvlášť pro ty z vás, kteří pijí kávu s mlékem udělá velmi dobrou službu. Chuť kávy je intenzivní a odráží v sobě poměrně hutné tóny čokolády, je lehce zemitá a bez jakýchkoliv stop acidity - spíše naopak je dost hořká. Právě kvůli hořkosti si myslíme, že některé ze zbylých káv zmíněných v tomto žebříčku mají oproti této navrch, ale v poměru ceny a kvality vychází i Jacobs Barista Espresso velmi příjemně. 

Kde koupit Jacobs Barista Espresso? 

Kávy Jacobs běžně seženete v supermarketech a hypermarketech jako je Kaufland nebo Albert a tentokrát ani nemusíte čekat na nějakou akci - i bez ní je káva dostupná za velmi příjemnou cenu. V tomto aspektu jí opravdu většina ostatních káv nemůže snad ani konkurovat. Opět se dá sehnat i online, což častokrát vychází cenově ještě lépe. 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  306 Kč

Dallmayr je velmi známou značkou, kterou by měl alespoň jednou určitě vyzkoušet každý. A když už ji budete zkoušet, sáhněte rovnou po kávě nazvané Promodo - jedná se o vůbec nejprodávanější a nejoblíbenější kávu z dílny mnichovské pražírny. Je to velmi silná arabika, která představuje blend zrn z Etiopie, Asie, Ameriky a Afriky. Oceníte na ní zejména komplexní chuť a univerzální možnost přípravy. 

Výhody:

 • Silná káva s vysokým obsahem kofeinu
 • Vhodná na espresso, ale i na filtr. 
 • Dostupná za velmi příjemnou cenu

Nevýhody: 

 • Má lehce kyselé dozvuky, které ne každý ocení 

Hodnocení Dallmayr Promodo

Dallmayr Promodo je možná až neuvěřitelně komplexní káva, která v sobě kombinuje jak tóny čokolády, tak i ovocnější nádech doprovázený velmi decentní citrusovou kyselostí. Musíme každopádně ocenit, že se dá použít jak na filtr, tak i na espresso. Skvěle vynikne v moka konvičce, frenchpressu, ale i na dripperu, který více vyzdvihne ovocnější chutě. Když k tomu navíc přidáte, že cenově vychází Promodo velmi příjemně, není co řešit. Tuhle kávu byste prostě a jednoduše měli vyzkoušet. 

Kde koupit Dallmayr Promodo

Dallmayr je značka tak známá, že ji seženete téměř všude. Jejich kávu prodávají třeba supermarkety Tesco nebo Lidl. Řešením (podle nás o něco pohodlnějším) je koupit kávu ppět online. Prodává ji mimo jiné náš oblíbený eshop TváKáva.cz

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  164 Kč

Je káva ze supermarketu kvalitní?

Je káva ze supermarketu kvalitní? Ano i ne. Na jedné straně je nutné vyzdvihnout, že káva nabízená v našich supermarketech je podle odborných analýz zdravotně nezávadná a obsah potenciálně škodlivých látek tak splňuje předepsané normy. Na druhou stranu ale od těchto káv nemůžete čekat, že budou extrémně kvalitní a dobré. A především nebudou čerstvé. O tom svědčí fakt, že káva po upražení potřebuje odpočívat a odchází z ní postupně oxid uhličitý. Čerstvé kávy tak často obsahují jednocestný ventil ve svém balení, díky němuž může nahromaděný oxid uličitý odcházet, i když je káva na cestě k vám. 

 

Co dělat, když chci tu opravdu nejlepší kávu?

Pokud chcete opravdu kvalitní kávu a jste ochotni si pár korun připlatit, otevírají se vám úplně nové dvěře do světa kávy. V dnešní době už totiž existuje tolik skvělýh pražíren, které nabízí opravdu úžasné kávy. My měli tu možnost v posledních měsících vyzkoušet třeba skvělé kávy od společností jako je Lázeňská káva, Dopraženo!, Čajová Zahrada, Gourmet Káva a dalších a nemohli jsme si je vynachválit. O naše hodnocení jsme se s vámi podělili prostřednictvím našich nezávislých recenzí, které vám s výběrem káv pomohou. Rovněž jsme vytvořili i samostatný žebříček nejlepších káv, které jsme dosud ochutnali. Ten pro vás budeme průběžně aktualizovat s tím, jak budeme ochutnávat další a další kávy. 

Proč nám můžete věřit?

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.