Nejlepší kapsle pro kávovary Nespresso: Test pro rok 2024

Kapslové kávovary zažívají poslední dobou obrovský boom – a není se čemu divit. Vždyť jsou neuvěřitelně kompaktní, snadno se obsluhují i čistí a během chvilky vytvoří dobré espresso s příjemnou cremou, které snad žádný jiný z běžně používaných postupů přípravy kávy nedokáže napodobit. Které kapsle jsou ale nejlepší? V tomto srovnání vám představíme naše favority.

Na úvod se jen hodí upozornit, že tento žebříček neobsahuje kapsle od samotné společnosti Nespresso – ta disponuje celou řadu různých kapslí a budeme se jimi zabývat v samostatném srovnání.

5 nejlepších káv pro kávovary Nespresso

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Doubleshot Start Doubleshot Start Skvělá chuť, Prémiová káva, Kompostovatelné kapsle
2. Black Insomnia Black Insomnia Extrémní porce kofeinu, Skvělá chuť, Dobrá cena 374 Kč
3. Doubleshot Funky Doubleshot Funky Jemná a vyvážená chuť, Netradiční vůně, Kompostovatelné kapsle
4. Starbucks House Blend Starbucks House Blend Skvělá chuť, Tmavší pražení, Úžasná cena
5. L'OR Guatemala L'OR Guatemala Skvělá cena, Dobrá chuť, Světlé až střední pražení

Detailní srovnání kapslí pro Nespresso

To, že máte doma kávovar Nespresso nemusí vůbec znamenat, že budete pít nějakou podřadnou kávu, která je kdo ví jak dlouho zabalená v kapsli. A Start, espresso směs z dílny výběrové pražírny DoubleShot, je toho jasným důkazem. Lepší začátek dne byste vzhledem ke skvělé chuti a naprosto transparentnímu původu káv hledali jen těžko.

Výhody:

 • Kapslová káva se zcela transparentním původem
 • Vynikající chuť
 • Úžasná vůně
 • Kompostovatelné kapsle

Nevýhody:

 • Za jednu kapsli budete muset zaplatit asi 16 korun

Naše hodnocení:
Doubleshot Start je opravdu vynikající káva a pokud jste ochotni si za kvalitní arabiku trošku připlatit, budete maximálně spokojeni. Start v sobě mísí velmi příjemné tóny lískových oříšků, mléčné čokolády a karamelu. Je velmi jemná a opravdu dobře se pije – musíme přiznat, že s touhle kávou se i na náročné ranní vstávání může člověk aspoň trochu těšit. Jako pozitivní určitě vnímáme i to, že káva chutná skvěle samotná i s mlékem a potěší tak opravdu naprostou většinu vyznavačů kvalitní kávy.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

Druhé místo našeho žebříčku patří skvělé kávě Black Insomnia, která není dostupná jen jako klasická zrnková káva, ale rovněž ve formě kapslí. Každé ráno se tak můžete těšit na neuvěřitelných 275 mg kofeinu v jediné kapsli. Přitom ale stále rozpoznáte nejjemnější chuťové nuance oříšků a čokolády. A aby toho nebylo málo, káva je navíc dostupná za skvělou cenu. 

Výhody:

 • Skvělá cena
 • Obrovská porce kofeinu
 • Úžasná chuť

Nevýhody:

 • Velké množství kofeinu nemusí někomu dělat úplně dobře

Naše hodnocení: 

Black Insomnia je prostě a jednoduše úžasná intenzivní káva, která obsahuje neuvěřitelných 275 mg kofeinu v jediné kapsli. Není sice vhodná pro ty z vás, kteří kofein špatně tolerujete, ale těm ostatním rozhodně udělá radost. Kromě toho, že vás po probdělé noci spolehlivě postaví na nohy, také úžasně chutná – kávě dominují klasické tóny lískových oříšků, čokolády a karamelu, za nimiž stojí délka a intenzita pražení. A když vezmete v potaz, že tato káva vychází na 299 Kč za 30 kapslí, není absolutně vůbec co řešit. Je to totiž jasná volba milovníků silných a přitom výborných káv. 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  374 Kč

Na třetím místě našeho žebříčku se umístila další kapslová káva od pražírny Doubleshot. Tentokrát se ale jedná o kávu Funky, takového "divočejšího bráchu" espresso směsi Start. A ačkoliv na někoho může tahle arabika disponující anaerobním zpracováním působit možná trochu netradičně, ve skutečnosti je to úžasná káva s příjemnými ovocnými tóny. 

Výhody: 

 • Netradiční káva s velmi zajímavým chuťovým profilem
 • Kompostovatelné kapsle
 • Znáte původ kávy, odrůdy a dokonce i pěstitele

Nevýhody: 

 • Za jednu kapsli zaplatíte asi 19 korun 

Naše hodnocení: 

Zatímco Start je snad pro každého, v případě Funky si dokážeme představit, že se mezi vámi najde pár lidí, kteří kávě určitě nebudou holdovat. Její chuť je velmi lehká a mísí v sobě celou řadu různého ovoce – cítit můžete zejména náznaky jahod, které jsou doplněné o jemné nuance višní nebo ananasu. A podle nás je tahle káva neuvěřitelně skvělá, i když chápeme, že milovníky italského espressa asi úplně nenadchne. Třetí místo našeho srovnání si zaslouží i přesto, že za jednu kapsli zaplatíte hned 19 korun. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

4. Starbucks House Blend

Starbucks House Blend

Většina lidí vlastně vůbec neví, že Starbucks není jenom síť kaváren. Ve skutečnosti totiž nabízí celý repertoár káv od zrnkových až přes kapsle. A světe div se, jejich kapslová káva disponuje vynikajícím poměrem ceny a kvality a jejich káva nás opravdu zaujala. Velmi kladně hodnotíme třeba jejich středně pražený House Blend ze zemí Latinské Ameriky. V přepočtu za cenu jen lehce přesahující 8 korun dostanete vynikající kávu s lehce násládlými tóny.

Výhody:

 • Vynikající poměr ceny a kvality
 • Skvělá chuť a příjemné aroma
 • Recyklovatelné kapsle

Nevýhody: 

 • Kapsle nejsou kompostovatelné
 • Káva nenabízí tak pestrý chuťový profil

Naše hodnocení: 

Pokud nejste vyloženě kávoví fajnšmekři a hledáte jen dobrou a v cenově přijatelnou kávu na každodenní pití, se Starbucks House Blend rozhodně nesáhnete vedle. Chuťově je káva velmi dobrá, mísí v sobě nasládlé tóny čokolády a karamelu, které jsou definovány zejména původem kávy a intenzitou pražení. Kapsle sice nejsou kompostovatelné, ale je možné je recyklovat. Chuťový profil sice nedosahuje kvalit výběrovky, ale za cenu kolem 8 korun/kapsle si rozhodně není na co stěžovat. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

V našem žebříčku kávových kapslí určitě nesmí chybět ani kávové kapsle od L'OR, které disponují opravdu skvělou cenou. Většinou za jednu kapsli zaplatíte kolem 8 korun, což je za kávu téhle kvality opravdu příjemná cena. Zároveň si u této společnosti můžete vybírat z velmi široké nabídky od světlých, přes středně pražené až po opravdu intenzivní tmavě pražené kávy. A všechny stojí za vyzkoušení. 

Výhody:

 • Světlé až střední pražení dá skvěle vyniknout chuti kávy
 • Kapsle jsou recyklovatelné
 • Vynikající chuť s tóny sladkých jablek i citrusového ovoce
 • Úžasný poměr ceny a kvality

Nevýhody:

 • Kapsle nejsou kompostovatelné

Naše hodnocení:

Káva Guatemala má za svoji cenu rozhodně co nabídnout a pokud za prémiovou kávu nechcete utrácet spoustu peněz, je to opravdu skvělá volba. Líbí se nám, že intenzita pražení je taková, že zachová přirozené vlastnosti kávy, i když samozřejmě nemůžete čekat takovou chuťovou rozmanitost jako třeba u káv z pražírny Doubleshot. Nevýhodou pro někoho může být i to, že kapsle nejsou kompostovatelné – naštěstí ale samozřejmě máte možnost je recyklovat. 

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

Co je káva v kapslích vlastně zač?

Káva v kapslích není absolutně ničím speciálním a netradičním. Ba naopak – samotný název je všeříkající. Výrobci prostě jen vezmou určité množství kávy (v případě Nespresso kapslí většinou mezi 5 a 6 gramy) a zabalí ho do hlinikové kapsle, která uchová aroma i chuť kávy. Po vsunutí kapsle do kávovaru je přístroj schopný vyvinout určitý tlak vody a díky tomu vytvořit dobrou kávu. Nejlepší na těchto přístrojích je jejich pohodlná příprava a naopak za největší nevýhodu bývá považováno použití neekologických kapslí. 

Naše zkušenosti s kávovary Nespresso

Abychom mohli vůbec recenzovat kávové kapsle Nespresso, samozřejmě jsme museli nejdříve koupit kapslový kávovar Nespresso. A nutno podotknout, že naše zkušenosti s ním jsou opravdu pozitivní. Kávovar se velmi snadno obsluhuje – po zahřátí přístroje jen vložíte kapsli a rozhodnete, zda chcete velkou či malou porci. Pokud chcete jednou za čas kávovar odvápnit, stačí do nádržky s vodou vložit příslušné směsi a podržet obě tlačítka naráz. Kromě snadné obsluhy a údržby ale kávovar připravuje opravdu dobrou kávu – výhodu Nespresso kávovarů vidíme hlavně v tom, že snad největší množství výrobců kávových kapslí nabízí produkty kompatibilní s těmito kávovary. 

Jako zákazníci tak můžete vybírat jak z levných kapslí, které stojí někdy i méně než třeba 80 korun za balení, až po prémiové kávy z malých pražíren, jako je třeba Doubleshot, vítěz našeho dnešního žebříčku. Pokud jste opravdoví fajnšmekři, kteří prahnou po prémiové kávě, namelte si každý den čerstvou arabiku z nějaké malé pražírny a dostanete určitě mnohem lepší chuťový zážitek. Pro nenáročné konzumenty je kapslová káva ale jako dělaná a s kávovarem Nespresso rozhodně neuděláte chybu. 

Je káva z kapslí kvalitní? Test kávových kapslí

V rámci našeho testu kávových kapslí jsme samozřejmě vyzkoušeli celé kvantum produktů a naše srovnání pro vás budeme průběžně aktualizovat. V průběhu testování jsme ale přišli na to, že káva z kapslí je opravdu dobrá a rozhodně vám ji můžeme doporučit. Kapsle sice obsahují jen zpravidla mezi 5-6 gramy kávy, ale díky dobrému tlaku je chuť výsledného nápoje opravdu intenzivní a dobrá, takže nemáme co vytknout. 

Proč nám můžete věřit?

Diskuze (1)

Ivo Nový
Listopad 7, 2023

Od používání hliníkového nádobí se ze zdravotních důvodů již dávno upustilo. I proto, že existují studie, které zkoumaly a prokázaly spojitost mezi nadměrným příjmem hliníku a určitými zdravotními problémy, včetně Alzheimerovy choroby. Stejně tak bylo prokázáno, že při přípravě kávy za použití hliníkových kávových kapslí dochází k uvolňování hliníku do samotného kávového nápoje (díky reakci kyseliny kávové s hliníkovou fólií). Přestože je tato výše obvykle výrazně pod úrovní, která by byla považována za nebezpečnou pro lidský organismus, dá se ještě stále hovořit o zdravotní nezávadnosti takto připravované kávy, pokud budeme hovořit o třech, čtyřech šálcích takto připravené kávy denně i několikrát týdně?

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)