Články o kávě

SYMBIÓZA KÁVY A KULTURY To je Kulturárium Café

Většina z vás už někdy slyšela o Týdnu kávy v Brně, Trzích kávy nebo Brněnském lunaparku. Někteří z vás možná i tuší, že za těmito akcemi stojí nezisková organizace Kulturárium. Není to ani půl roku, co se pustili do nového velkého projektu – vlastní kavárny! Co můžeme očekávat od návštěvy tohoto netradičního podniku? A můžeme se stavit v létě i na posezení na zahrádku? Nejen o tom jsme si povídali s Kateřinou Eichlerovou, majitelkou kavárny.

Kateřina se už dříve věnovala konzultacím v rámci gastronomických provozů, což ji dovedlo až k tomu, že se rozhodla otevřít si svůj vlastní podnik. Kulturárium Café mohou zákazníci navštěvovat už od 2. února 2016.

Kde: Janáčkovo náměstí 2a, Brno

kulturarium

A čím je celý koncept odlišný? „Chtěli jsme vytvořit místo, které bude nabízet jak příjemné pracovní a studijní prostředí, tak i prostor pro setkávání lidí. Rádi bychom, aby u nás lidé nacházeli inspiraci, motivaci i nové nápady. Ty mohou přicházet někdy zcela samy, umíte-li si i odpočinout a vychutnat šálek dobré kávy či skleničku vína,“ říká Kateřina Eichlerová.

Díky svému názoru, že je každá káva dobrá, pokud se kvalitně připraví, naleznete v kavárně dva chuťově zcela odlišné mlýnky, kde se ale budou kávy obměňovat. Na prvním mlýnku zákazníci naleznou kávy italského typu pražení, které se vyznačují hořkostí a zemitostí. Na tom druhém naleznete pravý opak – světle pražené kávy s ovocitým šťavnatějším profilem. Samozřejmostí je možnost objednání kávy s sebou nebo příprava mléčných nápojů ve variantě se sójovým mlékem. Kromě toho se zákazníci mohou těšit na kávové degustace, čili cuppingy.

Kulturarium 2

Dále si můžete dát pivo Primator, kvalitní vína a různé pochutiny, ze kterých si vybere naprosto každý. V menu naleznete jak dobroty pro „masožravce“, tak na své si zde přijdou také zastánci veganské stravy. Pochutnáte si na různých bagetách, tortillách, polévkách, snídaňovém menu nebo i na ovoci. Dezerty vyrábí vybraní brněnští pekaři a cukráři.

kulturarium 3

Dalším ojedinělým krokem, ke kterému se v Kulturárium Café uchýlili, je možnost ohřát si vlastní jídlo za malý poplatek. To především z toho důvodu, že se jedná o kavárnu ve vysokoškolských prostorách. Nejen studenti zde naleznou různé školní potřeby, knihovnu, slad deskových her, úložnu věcí, zásuvky, prodlužky a samozřejmě Wi-Fi připojení. No a na zahrádce ve vnitrobloku se pracovalo už v dubnu. 

Kavárnu naleznete v Brně na Janáčkově náměstí 2a. Otevřeno je tu každý všední den od 8:00 do 20:00.

Navštívili jste již tuto kavárnu nebo nějakou akci, která se zde pořádala? Napište nám od komentářů, jak jste byli spokojení!

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.