Články o kávě

SYMBIÓZA KÁVY A KULTURY To je Kulturárium Café

Většina z vás už někdy slyšela o Týdnu kávy v Brně, Trzích kávy nebo Brněnském lunaparku. Někteří z vás možná i tuší, že za těmito akcemi stojí nezisková organizace Kulturárium. Není to ani půl roku, co se pustili do nového velkého projektu – vlastní kavárny! Co můžeme očekávat od návštěvy tohoto netradičního podniku? A můžeme se stavit v létě i na posezení na zahrádku? Nejen o tom jsme si povídali s Kateřinou Eichlerovou, majitelkou kavárny.

Kateřina se už dříve věnovala konzultacím v rámci gastronomických provozů, což ji dovedlo až k tomu, že se rozhodla otevřít si svůj vlastní podnik. Kulturárium Café mohou zákazníci navštěvovat už od 2. února 2016.

Kde: Janáčkovo náměstí 2a, Brno

kulturarium

A čím je celý koncept odlišný? „Chtěli jsme vytvořit místo, které bude nabízet jak příjemné pracovní a studijní prostředí, tak i prostor pro setkávání lidí. Rádi bychom, aby u nás lidé nacházeli inspiraci, motivaci i nové nápady. Ty mohou přicházet někdy zcela samy, umíte-li si i odpočinout a vychutnat šálek dobré kávy či skleničku vína,“ říká Kateřina Eichlerová.

Díky svému názoru, že je každá káva dobrá, pokud se kvalitně připraví, naleznete v kavárně dva chuťově zcela odlišné mlýnky, kde se ale budou kávy obměňovat. Na prvním mlýnku zákazníci naleznou kávy italského typu pražení, které se vyznačují hořkostí a zemitostí. Na tom druhém naleznete pravý opak – světle pražené kávy s ovocitým šťavnatějším profilem. Samozřejmostí je možnost objednání kávy s sebou nebo příprava mléčných nápojů ve variantě se sójovým mlékem. Kromě toho se zákazníci mohou těšit na kávové degustace, čili cuppingy.

Kulturarium 2

Dále si můžete dát pivo Primator, kvalitní vína a různé pochutiny, ze kterých si vybere naprosto každý. V menu naleznete jak dobroty pro „masožravce“, tak na své si zde přijdou také zastánci veganské stravy. Pochutnáte si na různých bagetách, tortillách, polévkách, snídaňovém menu nebo i na ovoci. Dezerty vyrábí vybraní brněnští pekaři a cukráři.

kulturarium 3

Dalším ojedinělým krokem, ke kterému se v Kulturárium Café uchýlili, je možnost ohřát si vlastní jídlo za malý poplatek. To především z toho důvodu, že se jedná o kavárnu ve vysokoškolských prostorách. Nejen studenti zde naleznou různé školní potřeby, knihovnu, slad deskových her, úložnu věcí, zásuvky, prodlužky a samozřejmě Wi-Fi připojení. No a na zahrádce ve vnitrobloku se pracovalo už v dubnu. 

Kavárnu naleznete v Brně na Janáčkově náměstí 2a. Otevřeno je tu každý všední den od 8:00 do 20:00.

Navštívili jste již tuto kavárnu nebo nějakou akci, která se zde pořádala? Napište nám od komentářů, jak jste byli spokojení!

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.