Články o kávě

JAK SI NA DOVOLENÉ ŘÍCT O KÁVU? PORADÍME VÁM!

Období prázdnin a letních dovolených je tady. Pokud se chystáte užít si dovolenou v zahraničí, není od věci zjistit si o místní kávové kultuře pár informací. Zajímat by vás mělo především kávové názvosloví. Kdo je totiž připraven, nemůže být nemile překvapen!

V první řadě opravdu zapomeňte na piccolo. Piccolo zkrátka znamená malý, ale jako označení pro kávu vzniklo u nás Čechů. V zahraničí by vám tedy nerozumněli, jakou že to kávu chcete.

Obsah článku
Zobrazit
Skrýt

Kávové speciality v zahraničí

Začněme Itálií - země, kde kávě holdují již děti. Ráno se zde začíná šálkem krémového cappucina. Po jídle si většina Italů dopřává ristretto a během celého dne rozený Ital vypije hned několik klasických espress. Ve velkých vedrech se zejména ženy osvěžují ledovou kávou.

Znáte Frapé? Takové to pravé, poctivé? Pokud se letos chystáte do Řecka, určitě tam jedno ochutnejte. Je známo, že Řekové ke kávě přistupují úplně jinak než většina zemí. Espresso zde pije málokdo. Řekové dávají přednost přípravě kávy v džezvě a v různých oblastech se příprava různě liší.

Řecká káva se navíc pije velmi sladká. I když si kávu tento národ jako většina nedává klasicky po obědě, vždy si na ní čas během dne najdou. Zvláštní je také to, že si s kávou prvně přiťuknou a popřejí nazdraví!

Turecká káva v Turecku. Pokud čekáte českého turka, rychle na něj zapomeňte. Ano, v turecku se sice pije turecká káva, ale s tou českou kromě názvosloví nemá vůbec nic společného. Pravá turecká káva se připravuje v džezvě, často se do ní přidává aromatické koření kardamon, zkaramelizovaný cukr nebo skořice.

V Turecku vám však spíš nabídnou čaj. Typicky velmi silný černý čaj, hodně, ale opravdu hodně slazený, který se pije z malých decilitrových skleniček.

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.