Články o kávě

5 NEJLEPŠÍCH FILMOVÝCH SCÉN S KÁVOU

Zaměřila jsem se na známé filmové scény, kde svou roli sehrála káva. Bohužel je těžké sehnat ukázky filmů v češtině, proto se musíte spokojit s originálním zněním, které se mi ale stejně líbí nejvíce.

5. You’ve Got Mail – Láska přes internet

V kavárně jako Starbucks můžete za pouhých sto korun získat vyjádření své individuality. Objednávání kávy tam totiž není jen tak. Než svou ranní kávu dostanete, musíte udělat hned šest rozhodnutí.

4. Glengarry Glen Ross – Konkurenti

Chcete si jen tak sedět a popíjet kafíčko? Alec Baldwin vás v tomto filmu vyvede z omylu a dodá vám větší míru motivace, než by průměrný obchodník chtěl. Protože “coffee is for closers”.

3. The Green Hornet

Také sníte o tom mít doma podobný kávovar a umět s ním zacházet s podobnou jistotou a ladem jako Kato? Který jiný pomocník superhrdiny dokáže zaskakovat za baristu a navíc s takovou grácií?

2. The Bucket list – Než si pro nás přijde

O vzácné kávě Kopi Luwak z trusu šelem cibetek jsme již psali. Tato netradiční káva se stala předlohou pro nezapomenutelnou scénu z filmu The Bucket list.

1. Pulp Fiction

Ti z vás, kteří viděli Pulp Fiction si vybaví scénu, ve které Vincent a Jules dovezou mrtvé tělo Marvina k Jimmymu (kterého hraje Quentin Tarantino) domů. Jimmy se nenechá uchlácholit komplimenty na jeho výběrovou kávu, protože má mnohem závažnější problém.

Jaké další scény s kávou vás napadají? Máte nějakou svou oblíbenou?

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.