Články o kávě

NEJLEPŠÍ TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY PRO MILOVNÍKY KÁVY

Jste s rozumem v koncích, co letos nadělit svým blízkým kávomilcům? Pomůžeme vám. Máme pro vás totiž tipy na dárky, se kterými ušetříte čas ale hlavně, potěšíte všechny milovníky kávy.

Ruční mlýnek na kávu Hario Skerton za akční cenu!

Mlýnek na kávu je jedna z částí výbavy, která vám ani vašim drahým milovníkům kávy rozhodně nesmí chybět. Sázkou na kvalitu je například mlýnek značky Hario. Tento ruční mlýnek Hario Skerton potěší každého, kdo si dává na přípravě kávy záležet a dbá na její čerstvost.

rucni-mlynek-na-kavu-hario-skerton

Zrnková káva Keňa Kainamui AA od IKONA COFFEE

Intenzivní vůně s jasně ovocnou notou, v chuti pak objevíte zralý červený rybíz a višně... Tak taková je Keňa Kainamui AAz pražírny Ikona Coffee. Pro letošní Vánoce je jasným tipem na dárek. Kvalitní zrnková káva by totiž pod stromečkem opravdu neměla chybět. A hned na Boží Hod nebo na Štěpána si ji můžete s vašimi blízkými připravit. Třeba na Chemexu, jak doporučuje pražírna, a při jejím vychutnávání si představte ty Keňské kopce v nadmořské výšce 1750 m.n.m. a ruce pěstitele Ricarda Alvareze. Hned se trochu rozehřejete v té naší české zimě!

zrnkova kava Kena Kainamui

Zážitková návštěva pražírny Fiftybeans

Vaši kamarádi už si doma sami filtrují kávu? Vaši sourozenci stále mluví o tom, jak správně připravit espresso a kde ho v okolí dělají nejlépe? Možná jste v koncích, co takovým milovníkům kávy dát letos pod stromeček. Máme pro vás exkluzivní tip! Kupte jim zážitkovou návštěvu brněnské pražírny Fiftybeans. A hned si vezměte jeden lístek i pro sebe, třeba přijdete na to, že jste se minuli v profesi. Ve Fiftybeans vás totiž čeká nejen podrobné vysvětlení všeho, co se v takové pražírně děje, ale sami si upražíte jednu várku kávy. Jen ji nespalte, ponesete si ji totiž s sebou domů.

Předplatné Coffee to Home

Málokdo si bez šálku kávy umí představit svůj den. Ale co když se náhodou stane, že káva doma nebo v práci dojde? Taková situace určitě nikoho nepotěší. Vy ale letos můžete potěšit (třeba i svého šéfa) předplacenými balíčky Coffee to Home. Kvalitní káva ze sedmnácti českých a slovenských pražíren přijde pěkně každý měsíc až na vámi vybranou adresu. Káva tak bude vždy při ruce a obdarovaný může objevovat nové chutě ze všech koutů světa.

coffee to home

Dripper s konvičkou a filtry Hario

Filtruji, filtruješ, filtrujeme… Abyste i vy nebo vaši blízcí mohli doma filtrovat, zkuste letos pod stromečekset od firmy Hario. Zjistíte, že filtrování je opravdový zážitek. Příprava kávy tak bude vždy pevně ve vašich rukou. A hlavně, vlastnoručně připravenou kávu si užijete několikanásobně více. Třeba vás nebo někoho z blízkých to filtrování začne bavit natolik, že vyzvete na souboj svého oblíbeného baristu nebo se přihlásíte do nějaké amatérské soutěže!

Dripper s konvickou a filtry Hario

Zrnková káva ze zahraničních pražíren MyCoffeePack

Co takhle objevná cesta po zahraničních pražírnách? Dárek jako dělaný pro skutečné milovníky kávy! Jenže, pravda je taková, že času na cestování a objevování Evropy je poskrovnu. Co si ale můžete dopřát a nebude vás to stát příliš mnoho času ani úsilí je zrnková káva až do domu od firmy MyCoffeePack. Ochutnávkové balíčky světle pražené kávy vhodné zejména na filtry můžete pořídit jako vánoční dárek pro sebe nebo pro své blízké. A pak už se můžete jen těšit, až dorazí přímo k vám domů. Cesta po Evropě může začít!

mycoffeepack

Outdoorové věcičky

Bez kávy ani jednu ránu a ani jedno ráno! Nezáleží na tom, že jsme zrovna na expedici někde v horách... Možná letos vyřešíte problém někomu z vašich blízkých či přátel, kteří nedají dopustit na kvalitní, čerstvě připravenou kávu, ale stejně tak je lákají noci strávené mimo civilizaci. Sázkou na jistotu je dárek v podobě outdoorově vyladěného french pressu od GSI. Nebo dáváte přednost přenosnému dripperu? Ten je ještě menší, lehčí a skladnější.

outdoor frenchpress

outdoor dripper

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (1)

Petra Hrubá
Duben 8, 2022

Zážitková návštěva pražírny se mi líbí. Zvažuji velmi. Absolvovali jsme s přítelem už kurz domácí přípravy kávy (https://www.impresio.eu/zazitek/kurz-domaci-pripravy-kavy-brno) a výrazně nám to změnilo přístup ke kávě.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)