Články o kávě

NA NÁVŠTĚVĚ V BRNĚNSKÉ PRAŽÍRNĚ KÁVY GILL'S COFFEE

Gill’s Coffee je brněnská zakázková pražírna prémiové arabiky. Na prvním místě je tu záruka kvality, původu i čerstvosti u každého zrnka. Nabízí devět druhů káv, z devíti různých zemí světa.

Původ a čerstvost jsou dnes známkou kvality u většiny produktů, u kávy jsou však její původ a čerstvost naprosto zásadní. „V Gill’s Coffee proto zpracováváme výhradně kávy „single origin“, tedy kávy, jejichž dohledatelnost původu sahá až po samotné farmy a farmáře a dokonce i odrůdy. Ať už se jedná o kávová zrna z Guatemaly, Ugandy či Kostariky, v naší pražírně si vždy můžete být jisti, že káva, kterou si odnesete je prvotřídní kvality,“ říká pražič Honza Špalek a jeho kolegyně Sandra Ponížilová ihned dodává: „Naše prémiová arabika je navíc dodávána v souladu se systémem nákupu „direct trade“. To znamená, že se snažíme přiblížit tomuto způsobu obchodování, co to jen jde. Kupujeme tedy kávu v Londýně od dodavatelů, kteří jezdí přímo na plantáže, kde se káva sklízí.“

Z hlediska čerstvosti kávy je určující nejen její původ ale také způsob jejího pražení. Filosofií Gill’s Coffee je pražit kávu na přímou objednávku zákazníků. Jedině tak zůstává zachována kvalita, aroma i chuť kávy a zákazník si ji pak může vychutnat vskutku čerstvou. Praží se tu i po malých dávkách na základě aktuální poptávky. Další zárukou kvality a čerstvosti je v Gill’s Coffee šetrné pražení proudem horkého vzduchu s využitím individuálních postupů – tzv. pražících profilů. Pražení je tak přizpůsobeno charakteristikám jednotlivých druhů káv, které mají v nabídce. Takto citlivě zpracovaná kávová zrna vykouzlí ve Vašem šálku lahodný nápoj nezaměnitelné chu­ti.

Kde všude si můžete kávu z Gill's Coffee vychutnat?

Navštívit můžete kavárny Zastávka, Blanco Cafe nebo Kafec. Rovněž v Baru, který neexistuje dostanete skvěle připravenou kávu z Gill's Coffee. V nově otevřeném MyFoodMarketu Vám kávu nejen připraví, ale můžete si ji koupit i domů. A samozřejmě přímo v pražírně Gill's Coffee na adrese Veveří 9 v Brně dostanete vždy čerstvě praženou kávu, kterou můžete dokonce před nákupem ochutnat na espressu. Otevřeno tu mají od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin. Věřte, že to pro Vás bude velmi příjemný zážitek.

Proč mít kávu z Gill's Coffee ve své kavárně nebo restauraci?

V pražírně Gill’s Coffee se dokáží přizpůsobit individuálním požadavkům zákazníka. Pomohou Vám nejen s výběrem kávy přímo pro Váš podnik, ale budou se o Vás starat i nadále. Kromě podpory ve formě šálků se postarají o perfektní proškolení obsluhy. Pokud přemýšlíte nad vlastní značkou kávy, stojí rozhodně za to využít nabídku Honzy Špalka, který je schopný pražit prémiovou espresso směs přímo pro Váš podnik podle Vašich chuťových požadavků. Neváhejte proto vyhledat tuto pražírnu přímo v centru Brna na ulici Veveří 9 nebo navštivte webové stránky www.gills.cz.

Gill's Coffee. U nás vždy víte, co kupujete.

-
-
-
-
-
-

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.