Články o kávě

MODERNÍ LATTE ART UŽ TISKNE I FOTKY

Dnes chcete na kávě pozdrav nebo humor? Raději vlastní portrét? Klik a za minutu už se na sebe můžete smát z vlastního cappuccina. Tohle není žádný latté art. Kávu lze nyní i potisknout a jak jinak, než kávou.

S "Ripple Makerem" přeměníte obyčejnou kávu v nevšední zážitek. Díky patentované technologii tisku vytváří tento přístroj na vrcholu pěnové vrstvy kávových nápojů jakýkoliv obrázek nebo text, třeba pozdrav nebo i vtip. Cappuccino připravené tradiční metodou se jednoduše umístí do stroje, z rozsáhlé databáze knihovny se vybere motiv  a "Ripple" ho za několik sekund "vytiskne" na kávu.

Mezinárodně kompatibilní elektrický přístroj o váze až šestnáct kilogramů (24 voltů) rozpozná šálky do šířky jedenácti centimetrů. Vysoce kvalitní obrazy vytváří drobné kapičky z kávového extraktu směsi Arabicy a Robusty, kterou jsou naplněny jakési kazety. Každá z nich přitom vystačí na potištění více než tisíce šálků. Velkou výhodou "Ripple Makeru" je dále podpora wifi.

moderni latte art 2

Na stroji se také nachází dotykový displej, což pomáhá baristům stát se odbornými tvořiči kreativních potisků za několik minut. Komu nevystačí neustále se rozšiřující databáze obrázků v knihovně, může využít online nástroje pro vytváření vlastních. Kavárny tak mohou například servírovat cappuccino s vlastní značkou nebo dopřát zákazníkům trochu zábavy a nechat je vytvořit si kávu dle vlastní fantazie. K tomu jim poslouží právě podpora wifi a dostupná "Ripple" mobilní aplikace.

Kdybyste si tedy někdy udělali výlet třeba do Brooklynu nebo New Yorku, nezapomeňte se podívat, která z kaváren "Ripple Maker" vlastní. Jedno ze selfie nebo jiných fotek, pak jednoduše nahrajete v mobilní aplikaci, zeditujete a připravíte pro moderní latte art. Pokud chcete využít už vytvořené knihovny máte na výběr ze složek Narozeniny, Láska, Citáty, Fakta o kávě, Cestování nebo Gratulace. Zamilovanou zprávou se srdcem tak potěšíte třeba partnera.

moderni latte art 3

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.