Články o kávě

JEDNODUCHÁ KRÁSA kavárny Monolok

Na pražských Vinohradech se v prosinci 2012 otevřely dveře nové kavárny. Nese jméno Monolok a kávě opravdu rozumí. Při vstupu z ulice do hlavní místnosti člověka určitě napadne, že v jednoduchosti je krása. Prosvětlený interiér v jemných barvách oživují jednoduché dřevěné stoly a židle, v neposlední řadě také nádherný kávovar značky La Marzocco umístěný na baru.

V zadní části se nachází piano a francouzská okna na malou terasu, spodní prostory potěší příznivce útulna. Krásným interiérem však nabídka Monoloku rozhodně nekončí.

Na přípravu kávy je v Monoloku kladen veliký důraz, nechybí tedy ani výběr kvalitních káv z českých pražíren. Základní espresso směs pochází z pražírny Coffee Source namíchal ji Petr Košťál spolu s baristou Monoloku Janem Komárkem. Skládá se z 50% Honduras Marcala, 35% Brazil Cerrado Dulce a 15% Nicaragua Matagalpa Cavallino. Alternativy (Vacuum pot, drip) připravují z káv od českých pražíren jako je La Bohème, doubleshot, Yakima Coffee, čas od času Coffee Source. Spíše pro zpestření se na mlýnku objeví i káva ze zahraničních pražíren, naposledy např. JB Kaffee. Z těchto káv je možné na požádání a příplatek ochutnat i espresso. Pokud se rozhodnete k objednávce Vacuum potu, získáte, kromě skvělé podívané při jeho přípravě přímo před Vašimi zraky, i možnost popovídat si s baristou o všem, co Vás z oblasti kávy zajímá.

Jste-li zapáleni do kávovarů po technické stránce, určitě vás potěší přítomnost třípákového La Marzocco GB/5. Obsazení hlav je nejčastěji single, double a naked portafilter (tzv. nahá páka; speciálně upravená páka bez výpustě). V nových pákách La Marzocco Strada používají sítka VST o velikostech 7g a 17g/21g v závislosti na aktuální gramáži a čerstvosti kávy.

Do Monoloku rozhodně nemusíte chodit jen za kávou. Snídaně (anglická, francouzská či zdravá), sladké dezerty (ovocné, čokoládové, makové či tvarohové dorty, koláče a bábovky) i lehké odpolední svačinky (saláty, sýry, olivy…) jsou připraveny na místě a z čerstvých surovin přímo od farmářů. Filozofie kvality a čerstvosti se tu nevyhne ani chlebu, neboť i ten si pečou sami.

Pravidelně v pátek večer od 19.00 se kavárnou kromě vůně kávy prolíná i živá klavírní hudba, která Vás jistě příjemně naladí na klidnou víkendovou vlnu. Plány do budoucna slibují i přednášky o kávě a podobně.

Kavárna Monolok – místo, kde se snoubí jednoduchost s krásou, chuť s kvalitou a kde najdete především vynikající výběrovou kávu od českých pražíren. Až se budete toulat Prahou, rozhodně nezapomeňte Monolok na adrese Moravská 18, Praha – Vinohrady navštívit.

-
-
-
-
-
-
-

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.