Kávové zajímavosti

ARABIKA VS. ROBUSTA: Najdete 15 rozdílů?

Autor: Redakce KávovéListy.cz |

Arabika a Robusta jsou pojmy, na které narazíte v kávovém světě dnes a denně. Jaká je káva Arabika? Jaká je káva Robusta? V čem a jak se od sebe vlastně odlišují?

Kávovník (lat. Coffea) je rod z čeledi mořenovitých a zahrnuje na 100 druhů stromů a keřů. Celosvětovou produkci kávy pokrývají dva nejvýznamnější druhy: kávovník arabský (Coffea arabica) neboli Arabika a kávovník statný (Coffea canephora), známý též jako Robusta. Oba druhy jsou velmi odlišné a pokud budeme hledat rozdíly, od pěstování až po chuť v šálku, najdeme jich opravdu mnoho. Pojďme si je jednoduše porovnat a ukázat si takových rozdílů alespoň 15.

Začínáme: Arabika vs. Robusta a porovnání číslo…

1 – Nadmořská výška: vyšší vs. nižší

Kávovníku Arabika se daří ve vyšších nadmořských výškách (600 – 2200 m), zatímco Robusta roste dobře v nižších nadmořských výškách (0 – 800 m).

2 – Klima: mírné vs. teplé

Arabika roste dobře při mírnějších teplotách, ideálně mezi 15 a 24 stupni Celsia. Robusta má ráda teplé a vlhké klima. Vyhovují jí teploty 24 – 29 stupňů Celsia. Arabice, na rozdíl od Robusty, nevadí změna počasí a výkyvy teplot a je ideální i jako domací pokojová rostlina.

3 – Pěstování: více vs. méně náročné

Každý z kávovníků má jiné nároky na pěstování. Arabika vyžaduje od pěstitelů mnohem více péče, je náchylnější k chorobám a škůdcům. Robusta je naopak velmi odolná a vyžaduje méně péče.

4 – První úroda: 4 vs. 2 roky

Farmáři pěstující Arabiku čekají průměrně čtyři roky na svou první sklizeň a někdy to může trvat až šest let. Naproti tomu Robusta poprvé plodí už po dvou až třech letech.

5 – Sklízení: ruční vs. strojové

Rozdílný je většinou také typ sběru. Zralé kávové třešně u Arabiky mají sklony brzy opadávat. U Robusty tomu tak není, proto se často na plantážích s Robustou využívá strojový sběr plodů, který je mnohem levnější než sběr ruční. Arabika je obvykle sbírána ručně.

6 – Zrno: ploché vs. oblé

Arabiku od Robusty poznáte také podle zrna. Zrnko Arabiky je spíše protáhlé a ploché se zakřivenou rýhou. Zrnko Robusty má vypouklejší a zaoblenější tvar a rýha je rovná.

7 – Chuť: acidita vs. hořkost

Arabiky obvykle vynikají svou aciditou (kyselostí), jsou chuťově jemnější s větším aroma. Robusta je typická svou výrazně hořkou chutí, často v šálku této kávy ucítíte silné, zemité tělo.

8 – Obsah kofeinu: nižší vs. vyšší

Arabika obsahuje mnohem menší množství kofeinu než Robusta, která mívá kofeinu až dvakrát tolik. Pro představu, v průměrném šálku kávy je množství kofeinu u Arabiky 120 mg, u Robusty až 250 mg.

9 – Použití: jednodruhová vs. směsi

Káva Arabika je výborná k přípravě káv jako jednodruhová, zatímco Robusta je skvělá do směsí, především pro espressa. V espresso směsi Arabika poskytuje výraznou chuť a aroma a Robusta zemité tělo, cremu a kofein.

10 - Burza: New York vs. Londýn

Velké obchody s kávou se uzavírají na komoditních burzách, většina z nich však inklinuje k jedné odrůdě. S Robustou se nejvíce obchoduje na Londýnské burze, s Arabikou v New Yorku.

12 – Světová produkce 70 vs. 30

Přestože pěstování Robusty je snazší a výnosy z ní jsou větší, díky své vyšší kvalitě, a tedy i ceně, na trhu stále převažuje Arabika. V závislosti na úrodě v daném roce tvoří káva Arabika 60–70% světového trhu.

13 – Export: Brazílie vs. Vietnam

Brazílie je proslulá svou kávou, proto asi nikoho nepřekvapí, že je světovým lídrem v její produkci. Málokdo už ví, že ji na druhé místo v pěstování Robusty odsunul Vietnam. Brazílie si však stále drží suverénní prvenství v produkci Arabiky, druhé místo patří Kolumbii.

14 – Kvalita: vyšší vs. nižší

Arabika je považována za kávu mnohem vyšší kvality. Roste ve vyšších nadmořských výškách, její plody dozrávají pomaleji a zrnka jsou kvalitnější. Většina prémiových káv jsou 100% Arabiky a v šálku poskytují výraznou chuť a aroma. Robusta naopak dozrává rychleji a i chuťově je spíše nižší kvality. Káva Robusta je také stále hlavní surovinou pro výrobu instantních káv.

15 – Cena: dražší vs. levnější

Kvalita, náročnost pěstování a zpracování, četnost úrody, chuťové vlastnosti aj. – to vše se promítne do ceny. Není poté divu, že káva Arabika je mnohem dražší než káva Robusta. Levná Robusta se pak obratně využívá do komerčních kávových směsí, kde se přimíchává k Arabice, aby tak snížila náklady na výrobu.

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.