Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ann Arbor, United States

Týden kávy počtvrté
Hybaj na Zelňák a slavit!

Čtvrtý ročník Týdne kávy Brno 2014 slibuje opravdu nepřeberné množství zážitků, informací, chutí i vůní. A udělá milovníky kávy i z těch, kteří ani netušili, že by se jimi mohli stát. Nově budovaná městská tržnice na brněnském Zelném trhu bude 1. října svědkem nevídaného kávového veselí. Týden kávy 2014 je tady. A nečekejte žádný pomalý začátek!

Ve světě kávy se něco děje…

Ve světě kávy se něco děje, pro někoho je to děsivé, pro jiného je to životní styl. Děje se to v každém větším městě od Prahy po Melbourne, od Brna po Tokio a od Bratislavy po Los Angeles. A nyní se to šíří dál do menších měst a vesnic. Kdo jsou ti mladí lidé, kteří zpochybňují dlouholeté espressové tradice a teorii? Co a proč dělají našemu milovanému způsobu přípravy kávy? Odpovědí na tyto palčivé otázky se ujme vítěz World Barista Championship z roku 2009 - Gwylim Davies. A v podvečerní 18. hodině tím otevře čtvrtý ročník (nejen) brněnských oslav černého moku!

O tom, že přednáška Gwylima Daviese bude zážitkem a akcí hodnou zahájení Týdne kávy, není pochyb. Unikátní panelová diskuse, která se po slovech mistra rozhoří právě nad tématem moderního espressa, toho bude důkazem. Do jejího moderování se pustí Štěpán Neubauer, koordinátor SCAE Czech Republic, za účasti významných jmen českého kávového světa Petry Davies Veselé, Františka Roháčka, Terezy Balé, Zdeňka Smrčky, Adama Neubauera a Michala Kocmana. Dojde k názorovému souboji kávových velikánů?

 

gwilym-davies-and-his-lever

                                                                                          

S hrníčky nám to jde skvěle aneb tak trochu jiná muzika

Hrát se dá na kdeco. Baristům například často hrajeme na nervy. Co takhle si místo toho zahrát na jejich hrníčky a další kávové propriety? Přesně ve 20 hodin čekejte nevídanou hudební show v podání studentů z Konzervatoře Brno. Za zvuku bubnování přejdeme k zahájení...

 

Něco mezi talk show a divadlem

Piccolo neexistuje, expresso se neříká a o velkém kafi se raději mlčí. Taky vám jde hlava kolem ze zapeklité kávové terminologie? Často váháte, jak si správně objednat svou kávu? Moderátor večera Filip Teller, absolvent brněnské JAMU, o sobě říká, že rád a často mluví. A nebojí se zeptat za vás. Preferuje představení, kde chybí čtvrtá stěna, kde má herec blízko k divákům a může s nimi promlouvat. Ovšem ještě před tím promluví pár slov s koordinátorkou Kateřinou Eichlerovou a spoluzakladatelkou akce Lucií Karafiátovou o tom, kdo má tenhle týdenní kávový fenomén na svědomí. A řeč přijde i na téma cestování. Jaképak asi je pracovat na kávové farmě v daleké Kolumbii a pak přijet na největší kávový festival do České republiky? Gonzalo Enrique Mancilla Díaz nejspíš odpoví, že: „Nejlépe si vychutnáte kávu s dobrým přítelem a na příjemném místě...”

 

Filip Teller

Foto: Pavel Prostřední

 

Přijďte se koukat umělecké skupině Hearts of Creation pod prsty!

Komiks na kávovou tématiku na počkání? Pro kreativní brněnské 2D výtvarníky žádný problém! V průběhu celého zahajovacího večera se budou tvořit kresby (100 x 70 cm), které se na konci týdne vydraží, takže budete mít jedinečnou možnost zkrášlit svůj příbytek něčím originálním - jak jinak než na téma kávy.

 

Komiks

 

Když jste neslyšeli salsu, nebyli jste v Kolumbii

Salsa jde prý slyšet v Kolumbii z každého baru a za každým rohem. Protože má Týden kávy na tuto jihoamerickou zemi letos spadeno, rozezní se salsou i brněnský Zelňák. Lektorka tance Martina Kočková z Centra tance a Martin Hon, lektor a DJ v jedné osobě, však nenechají nikoho jen tak okounět. Quick-quick-slow. V rytmu salsy budem se kývat…

Místo na přednášce Gwylima Daviese si můžete zarezervovat zde. Společně s celým zahajovacím večerem Týdne kávy 2014 bude i tato akce zcela zdarma a přístupná široké veřejnosti.

 

Autor: Adéla Demlová, Kávové listy

 
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku