Zobrazujeme akce z Vaší lokality: , United States

Když se chystáte
otevřít vlastní kavárnu

Káva je vaše velká láska a právě jste se rozhodli otevřít si kavárnu? Nebo už kavárnu máte a nejste si jistí, jestli váš dodavatel kávy je ten správný? Dáme vám pár tipů, čím se řídit při výběru vašeho dodavatele kávy.

Nejdříve si musíte položit otázku, zda půjdete vlastní cestou a vyberete si kávu z lokální pražírny, nebo chcete spojit své jméno se silnou značkou kávy a těžit z výhod, které taková značka nabízí. Vyberte si takového dodavatele kávy, který nejen Váš personál proškolí, ale také k vám bude pravidelně jezdit a starat se o vás. A že se vám personál střídá? To je normální. Je potřeba školit znovu a znovu. Umí to ten váš kávový partner zařídit?

 

Zkusili jste už pražit kávu v profi pražírně? Možná to bude Váš letošní dárek pod stromečkem.    Přečtěte si o tom více:

 

Máte vlastní kávovar?

Při zakládání kavárny je to zásadní otázka, protože kávovar je základním stavebním kamenem kavárny a také je to velká investice. Profesionální kávovar totiž pořídíte klidně i za cenu nového auta. Víte však, že když si vyberete toho správného dodavatele kávy, tak Vám jej zapůjčí? Další výhodou v tomto případě je poskytnutí servisu, který každý kávovar dříve nebo později potřebuje. Vaše kavárna si přeci nemůže dovolit mít zavřeno po dobu opravy a v tu chvíli je to velmi jednoduché, protože pak stačí pouze zavolat a přijede technik, který závadu odstraní, nebo okamžitě zajistí jiný kávovar a to bez jakýchkoliv poplatků za provedený servis, které by tak zatěžovali vaše podnikání.                                                   

Je široká nabídka kávy důležitá?

„Zákazník na prvním místě!“ Pokud je toto také Vaše zásada, zaměřte se na to, aby si měl z čeho vybírat. Od svého dodavatele kávy si vyjednejte dva mlýnky. Na jeden dejte kávu jemnou a krémovou pro konzervativní zákazníky a na druhém nabízejte třeba 100 % arabiku pro ty kreativnější. Vyberte takového dodavatele, který umí nabídnout více kávových značek „pod jednou střechou“. To Vám umožní rozšíření nabídky jednotlivých druhů káv, ať již formou pořádání pravidelných ochutnávek i jiných směsí kávy nebo i změnou druhu kávy v souladu s požadavky Vašich zákazníků a přitom nemusíte hledat nového dodavatele kávy, ale zůstanete u svého již osvědčeného, poskytujícího takovou nabídku. Široká nabídka kávy je jedna věc, ale mít kávu správně upraženou vždy ve stejné kvalitě je ještě důležitější. Je to vlastně to nejdůležitější kolem kávy.

                                                                 14114057278167


Chtějte po svém obchodním partnerovi maximum!

Je toho víc, co Vám může Váš obchodní partner – dodavatel kávy nabídnout a Vy na tom můžete ušetřit. Třeba Vašemu podniku zajistí originální grafiku a tisk nápojových lístků, dodá potřebné doplňky ke kávovaru, zajistí správné šálky a podšálky ke kávě, sklo na latté, tácky, zástěry, cukry ke kávě, světelné reklamy a další. Určitě se Vám zjednoduší život, když Vám kromě kávy bude umět dodávat i čokoládu a čaje včetně šálků i k těmto produktům.

 

Důležité jsou také reference stávajících zákazníků

Zeptejte se v referenčních kavárnách dodavatele kávy, jak jsou spokojeni a jestli dodavatel splnil vše, na čem se s ním domluvili. Při vlastním průzkumu můžete navštívit např. kavárnu ve Znojmě U mlsného kocoura, kde se podává španělská káva MONTECELIO směs 1930 již od samotného vzniku kavárny a která se letos také zapojila do největšího kávového festivalu Týden kávy Brno 2014.

Chcete se dozvědět více? Kontaktujte společnost VARGA s.r.o. – dovozce a distributora kávy, čokolád a čajů MONTECELIO španělské firmy CAFENTO. Jejich obchodní zástupci Vás rádi navštíví, pomohou s výběrem kávy i ostatního zařízení. Nemáte ještě hotovou svou provozovnu? Nevadí, využijte možnosti návštěvy a předvedení nabízených produktů i zařízení na firemním showroomu.

 

             

 

 

                                    šálek   

 
Komentáře ke článku
Jaroslav Orlík Odpovědět
Nejsem si jist, zda je vhodné stát se vazalem jednoho dodavatele. Sice ušetříte na mašině, ale zato jste velmi omezeni v nabídce. To jsou pak tyhlety typicky české kavárny s jednou značkou kávy, velmi často nekvalitně udělanou, neboť máte, v podtstě, zakázáno zasahovat do nastavení jak kávovaru, tak mlýnku. Slýchávám to pravidelně, když říkám rádoby baristovi, že by měl nastavit mlýnek na jemněji nebo změnit teplotu vody. Není nad vlastní kávovar, v zařízení kvalitní kavárny a v cenách za všchno možné, tvoří kávovar jen zlomek ceny. Navíc můžete mít klidně tři mlýnky s různými značkami kávy. Počítám, že pokud byste se tak chovali u půjčeného kávovaru, tak by s Vámi dodavatel rychle vyběhl. Je totiž třeba uvědomit si, že dodavatel kávy není žádný lidumil, žádná charita a nejde mu o nic, než o kšeft. A podtrhuji, že i ti tzv. malí, čeští pražiči. Nebudu tady jmenovat jednu českou pražírnu, obecně známou, ale pravidelně vídávám její majitele, v čem si vozí zadky. Kšeft je kšeft, to nezměníte.
Někdo Nikdo Odpovědět
neskutečně stupidní a zavádějící článek!! Je vidět že jej psal student, nebo někdo kdo se jen povaluje po kavárnách a neví o kávovém podnikání VŮBEC NIC!!! myslet si že kávová firma se hodnotí podle ZDARMA PŮJČENÉ TECHNOLOGIE DLE ZADÁNÍ KAVÁRNÍKA je absolutní nesmysl. Doporučuju si za tento článek dát pár facek nebo si založit kávovou firmu kdy hned první zákazník pobere zadara technologii a vysaje cashflow do sucha. Obchodní firma je od slova obchod, až se naučí všichni obchodovat = nakoupit a zaplatit za vybavení kavárny, pak teprve bude kavárna o kvalitě kávy a ne o tom komu se kavárna musela upsat protože má půjčený kávovar. Hloupí lidé by neměli publikovat zavádějící ani jiné články - placená reklama by měla být označená. Pokřivené prostředí hospod a kaváren se narovná pouze tehdy až "podnikatelé" přestanou stavět provozy za peníze upsané odběrem piva a půjčené technologie. Zajímavé je že do kuchyně nikdo hrnce ani konvekťáky k odběru surovin nenabízí....... Zamyslete se!
Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku