Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Woodbridge, United States

BYLI JSME U TOHO:
VELKÉ KOUZLO IVANČIC

V polovině července jsme Vás zvali do Ivančic na výstavu Káva aneb Velké kouzlo malého zrnka, jež byla zahájena 26. července. Minulý týden jsme se na tuto výstavu vypravili a prozkoumali ji osobně. Dnes Vám v reportáži krátce představíme, na co se můžete v Ivančicích tě­šit.

Pokud patříte k obdivovatelům kávy, určitě si udělejte letní výlet do Ivančic a navštivte tamní výstavu půvabně nazvanou Káva aneb Velké kouzlo malého zrnka.

Výstavu ve spolupráci s Muzeem v Bruntále zrealizovalo Muzeum v Ivančicích, které do akce zapojilo i další muzea Brněnska (ve Šlapanicích, v Předklášteří aj.). Exponáty do galerie zapůjčily i Technické muzeum v Brně a Muzeum města Brna. Pozadu nezůstali ani obyvatelé Ivančic, kteří přinesli ze svých soukromých sbírek stylové nádobí.

Co Vás na výstavě čeká?13757711601105

Podél zdí jsou postavené panely s fotografiemi a texty, které Vás seznámí se vším od pěstování kávy přes její třídění až po způsoby přípravy tolik oblíbeného nápoje. Inspirovat se můžete i kávovými recepty, které určitě stojí za vyzkoušení.

Pokud rádi vzpomínáte, zaujmou Vás vitríny plné nejrůznějších nádob, mlýnků a dalších předmětů, které možná ještě naleznete i na půdě svých babiček.

Prohlídku můžete zakončit u malých skleniček s různými druhy kávy, které stačí otevřít a přivonět. Schválně jestli poznáte, z jaké země která pochází.
 

Nechejte se okouzlit malým zrnkem, které si získalo velkou popularitu po celém světě. Expozice je k vidění v Památníku Alfonse Muchy (Palackého náměstí 9) až do 20. října 2013 a rozhodně stojí za to ji navštívit!

Podrobné informace o otevírací době výstavy a vstupném najdete na webových stránkách Muzea v Ivančicích.
 

Autor: Kamila Podivínová, externí redaktorka a výtvarnice, která ráda putuje nejen za kávovou vůní

 

Víte o zajímavé kávové akci? Napište nám na email redakce@kavovelisty.cz
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku