Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ashburn, United States

BYLI JSME U TOHO:
VELKÉ KOUZLO IVANČIC

V polovině července jsme Vás zvali do Ivančic na výstavu Káva aneb Velké kouzlo malého zrnka, jež byla zahájena 26. července. Minulý týden jsme se na tuto výstavu vypravili a prozkoumali ji osobně. Dnes Vám v reportáži krátce představíme, na co se můžete v Ivančicích tě­šit.

Pokud patříte k obdivovatelům kávy, určitě si udělejte letní výlet do Ivančic a navštivte tamní výstavu půvabně nazvanou Káva aneb Velké kouzlo malého zrnka.

Výstavu ve spolupráci s Muzeem v Bruntále zrealizovalo Muzeum v Ivančicích, které do akce zapojilo i další muzea Brněnska (ve Šlapanicích, v Předklášteří aj.). Exponáty do galerie zapůjčily i Technické muzeum v Brně a Muzeum města Brna. Pozadu nezůstali ani obyvatelé Ivančic, kteří přinesli ze svých soukromých sbírek stylové nádobí.

Co Vás na výstavě čeká?13757711601105

Podél zdí jsou postavené panely s fotografiemi a texty, které Vás seznámí se vším od pěstování kávy přes její třídění až po způsoby přípravy tolik oblíbeného nápoje. Inspirovat se můžete i kávovými recepty, které určitě stojí za vyzkoušení.

Pokud rádi vzpomínáte, zaujmou Vás vitríny plné nejrůznějších nádob, mlýnků a dalších předmětů, které možná ještě naleznete i na půdě svých babiček.

Prohlídku můžete zakončit u malých skleniček s různými druhy kávy, které stačí otevřít a přivonět. Schválně jestli poznáte, z jaké země která pochází.
 

Nechejte se okouzlit malým zrnkem, které si získalo velkou popularitu po celém světě. Expozice je k vidění v Památníku Alfonse Muchy (Palackého náměstí 9) až do 20. října 2013 a rozhodně stojí za to ji navštívit!

Podrobné informace o otevírací době výstavy a vstupném najdete na webových stránkách Muzea v Ivančicích.
 

Autor: Kamila Podivínová, externí redaktorka a výtvarnice, která ráda putuje nejen za kávovou vůní

 

Víte o zajímavé kávové akci? Napište nám na email redakce@kavovelisty.cz
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Top5coffee
Kolumbijský barista roku 2015 má svou kavárnu

Jak to vypadá, když si vítěz národního kola soutěže baristů otevře vlastní kavárnu?

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku