Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ashburn, United States

Baristovo espresso
kde sehnat vstupenky na Baristu 2015

Nejprestižnější a mediálně nejzajímavější každoroční aktivitou SCAE ČR je nepochybně soutěž Barista roku. Výherci všech kategorií reprezentují ČR na mistrovství světa. Prestiž soutěže stále stoupá, stejně jako mediální zájem o její výherce. Soutěž probíhá dle mezinárodních pravidel na velmi vysoké úrovni za účasti špičkové mezinárodní poroty.

Program letošního ročníku Baristy roku 2015 bude opravdu bohatý. Organizační tým si pro soutěžící i diváky připravil spoustu převratných novinek. Stejně jako na loňské soutěži, budou jednotliví baristé po vlastním vystoupení připravovat svoji soutěžní kávu pro širokou veřejnost. V průběhu celé soutěže můžete ochutnávat kávu od 4 českých pražíren, které budou dnes vybrány odbornou porotou na "slepém cuppingu". Kromě českých pražíren je pozváno 10 pražíren ze zahraničí. V průběhu celého tohoto prestižního festivalu budou mít jednotliví porotci živé přednášky pro veřejnost, tlumočené do češtiny. Kromě kávy zde bude k dispozici i vodní bar, na kterém si zcela zdarma můžete doplnit pitný režim. Kromě klasické kohoutkové vody si zde dáte vodu filtrovanou a srovnávat je můžete třeba s vodou z reverzní osmózy.

Baristovo espresso jako vstupenka na festival

Vstupné na celý festival, který se uskuteční 30. 1. až 1. 2. 2015 v Praze, v prostorách budovy Jatka 78 v Pražské tržnici Holešovice, bude opravdu symbolické - 100 Kč na všechny 3 dny. Vstupenku si můžete zakoupit na místě, nebo zajímavou formou v předprodeji ve vybraných kavárnách. Zkrátka přijdete do kavárny, požádáte o Baristovo espresso a kromě skvělého espressa dostanete také speciální nálepku. Baristovo espresso je o 10 Kč dražší než běžné espresso, které kavárny podávají. Nálepky sbíráte na kartičku a až budete mít napepeno svých 5 nálepek, kartička se promění v třídenní vstupenku na celou akci. Proslýchá se, že některé kavárny budou připravovat i jiné Baristovy nápoje, jako třeba Baristovo cappuccino nebo Baristovu filtrovanou kávu.

Seznam kaváren v Brně

Seznam kaváren v Praze

Seznam kaváren v dalších městech

Tak neváhejte, vyberte si nejbližší kavárny a hurá na Baristovo espresso!

Aktualizace 11.1.2015 21:06 - Vítězové slepého cuppingu, kteří se budou prezentovat v rámci doprovodného programu na Baristovi roku jsou tito:

  1. Original Coffee
  2. Rebelbean
  3. Coffee Source
  4. Kafe Karlín

 

Autor: Tomáš Konečný, Kávové Listy.cz

 

Mohlo by vás zajímat: 

BR4Barista roku 2015. Jaké další soutěže budou a kdy se konají 

Každoročně se opakující a kávovým světem očekávaná soutěž Barista roku 2015 je za dveřmi. Víte, co se letos změní? Jaké novinky si pro nás pořadatelé připravili? Znáte termíny jednotlivých kategorií? Už jste se do soutěže přihlásili? Číst více.

Víte co je výběrová káva

 Víte, co je výběrová káva?

Možná jste se už někdy setkali s termínem výběrová káva. Možná víte, že se dá koupit v každé dobré pražírně. My jsme šli do hloubky a zkusili odpovědět na následující otázky: Co je výběrová káva? Jak se.. Číst více.

 

Aeropress

 Domácí příprava kávy č. 4: Aeropress

Příprava kávy v aeropressu je středně náročná a vhodná ke každodennímu použití. Aeropress i vše co k přípravě potřebujete je skladné a lehce přenositelné. Najednou připravíte až 200 ml kávy. Obrovskou výhodou je množství různých postupů... Číst více. 

 
Komentáře ke článku
Bolek Odpovědět
V Anonymous a Kafe Jedna mate smulu. Obsluha v Kafe Jedna ani nevi, ze neco takoveho je a Anonymus, ze SCAE nebylo schopno se k akci poradne vyjadrit...
Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku