Zobrazujeme akce z Vaší lokality: , United States

Přinášíme vám

Doporučujeme

Coffeedesk zjednoduší váš business
Představí se na Trzích kávy

Představte si, jak jednoduchým by se stalo vaše podnikání, kdybyste vše co k němu potřebujete, koupili na jednom místě. Dokonalé, že? Společnost Coffeedesk podobnou příležitost nabízí. Přední distributor kávových a čajových produktů v Polsku je nyní blíž celé Evropě.

Číst článek

Festival Týden kávy Brno
Jak vypadaly předešlé ročníky

Už počtvrté spolupořádají Kávové Listy.cz festival Týden kávy v Brně. Kromě informací, které vám z této krásné kávové akce přinášíme, máme na starosti hladký průběh Trhů kávy, a to již od samého počátku. Proč jsme se do Týdne kávy zapojili je jasné. Jezdíme po kavárnách a pražírnách v České republice a na Slovensku, seznamujeme se s baristy, pražiči i majiteli pražíren a jejich svět vám na našich stránkách přibližujeme.

Číst článek

Když se mletí kávy stává cílem

Zatímco kávovary přitahují většinu pozornosti, ti skuteční dříči kávového světa jsou mlýnky.

Číst článek

Martin Nosek z kavárny Kafec:
Nejlepší barista Týdne kávy 2015

Do soutěže se přihlásil teprve po měsíci práce za kávovarem. Prošel kvalifikací, do níž se přihlásilo dalších sedmnáct brněnských baristů. A ve finálovém kole předvedl výkon, který odborná porota ocenila prvním místem. Jaká byla Martinova cesta ke kávě a co plánuje do budoucna?

Číst článek

Brazilská kavárna Curto Cafe
zajímavý koncept v Rio de Janeiru

Tereza Prejdová je cestovatelka, která hledá farmáře a baristy ze vzdálených zemí, kteří pak v rámci festivalu Týden kávy Brno představují kávovou kulturu své země. Loni pomohla přivézt farmáře, pražiče, baristu a vědeckého pracovníka Gonzala Enrique Mancilla Diaze z Kolumbie, letos pátrá v Brazílii. Cestou však sama zkoumá místní kávovou kulturu. Její zápisky z cest si můžete teď přečíst i Vy.

Číst článek

Videa ze soutěže Barista roku 2015
inspirujte se

Letošní soutěž Barista roku 2015 s festivalem výběrové kávy byl nejen skvěle zorganizovaný, ale Štěpán Neubauer, kordinátor SCAE ČR, dohodl spolupráci s Audiovizuálním centrem studentů ČVUT. Kluci odvedli skvělou práci. Nejenže zajistili přímý přenos z průběhu celé soutěže, ale stěžejní části zpracovali do filmových záběrů, které si teď můžete donekonečna prohlížet. Třeba tady v Kávových Listech.cz

Číst článek

Domácí příprava kávy 4: Aeropress

Příprava kávy v aeropressu je středně náročná a vhodná ke každodennímu použití. Aeropress i vše co k přípravě potřebujete je skladné a lehce přenositelné. Najednou připravíte až 200 ml kávy. Obrovskou výhodou je množství různých postupů práce s aeropressem a každý z nich z kávy dostane trošku jiné tělo, trošku jinou dochuť, nebo zvýrazní či potlačí ovocitost. Díky tomu také vznikají po celém světě soutěže, kde si účastníci navzájem poměřují ty své, zaručeně nejlepší metody.

Číst článek

KÁVOVÉ NÁZVOSLOVÍ.
JAK SE VYZNAT V POJMENOVÁNÍ KÁVY?

Přemýšleli jste někdy o tom, proč v některých kavárnách či pražírnách uvádějí tak neskutečně dlouhé názvy káv? Co vlastně znamenají? Nestačí snad jen uvést zemi původu, nebo dokonce název značky kávy? Teoreticky ano, prakticky je ale káva jako každá jiná potravina – to, co často najdete na obalu, vám káva řekne právě svým názvem.

Číst článek

Certifikace kávy:
Co je Rainforest Alliance?

U kávy se často setkáte s různými označeními a certifikacemi jako např. organic coffee, Fairtrade, Rainforest Alliance, Bird Friendly. Co která certifikace znamená? Jaké jsou standardy pro získání těchto označení? Jaká přináší daná certifikace pozitiva a jaká negativa?

Číst článek

Pavel Malena:
Co je to vlastně káva?

Káva. Většinou tím myslíme nápoj připravený louhováním pomletých pražených kávových zrn v horké vodě. Někdy za pomoci tlaku (espresso) a někdy se prostě zalije (např. filtrovaná káva), způsobů je samozřejmě více. Ale co to vlastně káva je? Kde a jak se pěstuje? To se dozvíte na následujících řádcích.

Číst článek
« 1 2 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku