Zobrazujeme akce z Vaší lokality: , United States

Přinášíme vám

Aktuality

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Číst článek

Baratza Sette 270
očekávaný mlýnek na kávu

Firma Baratza přichází s novým mlýnkem Sette 270. Představuje nový způsob mletí díky mechanismu z dílny aeronautického inženýra.

Číst článek

Top5coffee
Kolumbijský barista roku 2015 má svou kavárnu

Jak to vypadá, když si vítěz národního kola soutěže baristů otevře vlastní kavárnu?

Číst článek

Cold Brew
Historie

Snad každý jsme si v kavárnách všimli těch vysokých věží připomínajících laboratorní vybavení. Řeč je o přístrojích pro přípravu kávy za studena, tzv. Kyoto Cold-brew. Tato metoda je překvapivě jednou z nejstarších zdokumentovaných příprav kávy na světě.

Číst článek

Soutěžící zabojují o titul Barista roku

Král je mrtev – ať žije král

Číst článek

Je opravdu tak špatné přidat si do kávy cukr?

Ať zvednou ruce ti z vás, kteří nebyli nikdy nervózní, když si objednávali kafe. My, baristé pracující s výběrovou kávou, jsme občas hodně náladová banda, hlavně co se týče „špatných“ objednávek. To nejhorší, co se může stát a co si u vašeho baristy vyslouží řadu pohledů, je přidat si do kávy cukr.

Číst článek

SCA
prohlášení k imigračnímu zákazu USA

Politika hýbe světem. Imigrační zákaz prezidenta Spojených Států zahýbal i tím kávovým. Jak na tento krok zareagovala Asociace pro výběrovou kávu (SCA)?

Číst článek

Café Devoción
oddejte se kávě

Oddanost kávě, preciznost a luxus. Taková je kavárna v přízemí hotelu Hilton v Bogotě, kde značka Devoción prezentuje svou práci. Najdete tady opravdové kávové skvosty.

Číst článek

Horké kávové drinky:
Inspirace pro chladné dny

Poslední dny jsou skutečně mrazivé. Sotva přijde člověk domů z práce, už staví vodu na čaj, aby se ohřál. Pokud si však chete lahodně horké pohlazení na duši užít i s kávou a přitom milujete sladké, podívejte se na tři recepty, které jsme vám pro inspiraci vybrali.

Číst článek

Pěstování kávy v USA?
Jižní Kalifornie je průkopníkem

Káva se tradičně pěstuje v rovníkových oblastech. Brazílie, Etiopie nebo Indonésie mají pro kávovník ideální podmínky. Nejsou tedy kávové plantáže v jižní Kalifornii jen vtip?

Číst článek
« 1 2 3 4 11 21 30 40 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku